Jak zrobić frakcje na telefonie iPhone

Admin 15 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić frakcje na telefonie iPhone


Apple iPhone jest dostarczany z rodzinną aplikacją Kalkulator. Ma dwa tryby: standardowe i naukowe. Tryb standardowy umożliwia wykonywanie podstawowych czynności, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Przełączenie na tryb naukowy umożliwia więcej funkcji dla złożonych obliczeń, takich jak nawiasy, wykładniki i pi. Jeśli chodzi o frakcje, najlepiej przełączyć aplikację Kalkulator na tryb naukowy. W aplikacji można używać dwóch metod do używania frakcji w równaniu.

Instrukcje

Otwórz aplikację Kalkulator i przejdź do trybu naukowego, trzymając telefon w poziomie, aby uaktywnić orientację poziomą.

Dotknij dolnej liczby frakcji, mianownika, na klawiaturze. Następnie naciśnij przycisk "1 / x". Spowoduje to przekonwertowanie całej frakcji na postać dziesiętną, ale działa tylko wtedy, gdy najwyższy numer, licznik, jest jednym.

Użyj symbolu podziału dla wszystkich innych frakcji, ponieważ frakcje są zasadniczo tylko formami podziału. Na przykład jeśli frakcja, którą chcesz wprowadzić, to ¾, stuknij w "3", a następnie symbol podziału, a następnie stuknij "4." Następnie naciśnij równy znak.

Wskazówki:

Upewnij się, że blokada orientacji ekranu w telefonie iPhone jest wyłączona, w przeciwnym razie nie można przełączyć się do trybu nauki w Kalkulatorze. Zrób to, przesuwając się z dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania, a następnie wyłączyć blokadę orientacji ekranu, jeśli jest włączona.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.