Jak zrobić malowany drewniany wygląd grungy

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić malowany drewniany wygląd grungy


Ruch grunge, znany w latach dziewięćdziesiątych przez muzyczne akty takie jak Nirvana czy Pearl Jam, nie ogranicza się wyłącznie do muzyki lub mody nieodłącznie związanej z tą dekadą. Jest jeszcze jeden popularny "ruch grunge", który ma nawet głębszą historię - sztukę malowania i obróbki drewna tak, że wygląda na bardziej starą i starszą niż w rzeczywistości. Ten grungy drewno uzupełnia wystrój domu na całym świecie i jest w zasięgu ręki każdego, kto lubi swój styl.

Rzeczy, których potrzebujesz

Detergent lub środek do czyszczenia powierzchni

Szmata

Papier ścierny drobnoziarnisty

Pędzel

Trzask

Wosk

Nóż do nakładania

Farba

Mąka lub trocina

Instrukcje

Oczyść drewno. Jednak zdecydowałeś się na grunge-up swojego drewna, najlepiej przygotować powierzchnię drewna. Usuń wszystkie smary i brudu, myjąc delikatnym detergentem lub środkiem do czyszczenia powierzchni. Zakup albo w sklepie z farbą.

Piasku drewna. Znajdź lepsze ziarno papieru ściernego, np. 180 do 200 ziaren, aby uzyskać bardziej zużyte, a nie podrapane spojrzenie. Skup się na podniesionych obszarach drewna, które byłyby bardziej podatne na warunki atmosferyczne z powodu większej ekspozycji. Jeśli jesteś nerwowy malowane meble z drewna, na przykład skup się na narożach i bokach. W przypadku większych płaskich obszarów losowo wyceluj piasek. Celem jest odkrycie drewna bazującego lub farby, który uzupełnia kolor powierzchni.

Kup trochę trzeszczaków. Możesz je kupić w sklepach z artykułami ręcznymi lub sklepami z domami. Podstawową ideą jest zastosowanie krakingu pomiędzy dwiema warstwami farby. Daje to szorstką fakturę powierzchni, która przypomina ostre plamki, które mogą wystąpić po wielokrotnym malowaniu drewna. Każdy produkt łamliwy może mieć własną specyficzną procedurę. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

Chip farby. Przetrzyj starą świecę lub inny obiekt woskowy na obszarze, w którym chcesz farbę. Następnie maluj na drewnie nową warstwę farby. Niech wyschnie wystarczająco. Następnie delikatnie wytrzyj powierzchnię nożem. Obszary, w których nanoszono wosk, będą łatwo łuszczone i odsłonią starszą farbę lub strukturę drewna.

Daj teksturę. Po nałożeniu na drewno świeżo malowanej farby - co zawsze należy zrobić, gdy drewno da lekkie szlifowanie, a więc farba lepsza - trochę rozbić farbę. Rzuć proszkową substancję, taką jak mąka, trocina lub piasek, na mokrej farbie, aby ją zagęścić i nadać mu trochę tekstury. To naśladuje nierównomierne warunki atmosferyczne i warstwę farby, która pojawia się na drewnie w czasie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.