Jak zrobić mały jabłko

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić mały jabłko


Nie ma to jak domowe ciasto z jabłkami - ale czasem całe jabłko jest po prostu za dużo. A może masz tylko jeden lub dwa jabłka, nie wystarczy, aby zrobić duże ciasto. Mały szarlotka jest traktatem dla jednej osoby lub jest odpowiednim rozmiarem, który ma być podzielony przez dwóch po posiłku. W przypadku super szybkiego ciasta, zamiast przygotowywania napełniania od podstaw, użyj wypełnionego sosem jabłkowym.

Rzeczy, których potrzebujesz

jabłko

Obieraczka do warzyw

Nóż

Kuchenka mikrofalowa

1 łyżeczka. sok cytrynowy

1/4 szklanki białego lub brązowego cukru

1 łyżka. mąka

1/4 łyżeczki. cynamon

1/8 łyżeczki. gałka muszkatołowa

Szczypta soli

masło

Przygotowanie pół ciasta ciasta ciasta lub 1 pojedynczego ciasta chłodzonego

1-cup ramekin

Instrukcje

Podgrzej piekarnik do 350 stopni. Obierz jabłko. Wytnij je na pół i wyciąć rdzeń, wykonując wycięcie w kształcie litery "V" w każdej połowie nasion. Pokroić jabłko w małe kawałki.

Umieść jabłko w misce i wrzucić sokiem z cytryny. Dodać cukier, mąkę, przyprawy i sól i wymieszać. Umieścić mieszaninę jabłek w mikrofali i rozgrzać na wysokiej przez jedną minutę. Mieszać i rozgrzać przez kolejną minutę. Powtarzaj, aż jabłka będą miękkie i cukier ulegnie rozpuszczeniu.

Wyjmij ciasto lub układaj schłodzone ciasto. Przeciąć na pół, a następnie połowę połowę połowę. Rzucaj każdą ćwiartkę w mały okrąg trochę większy niż ramekin. Użyj drugiej połowy ciasta na drugi cukier lub zamrażaj do wykorzystania w przyszłości.

Masło ramekin. Umieść jedną z rund ciasta w ramekinę i wciśnij ją w dół i na boki.

Wlać mieszaninę jabłek do ramekiny. Dodaj mały pat masła. Z drugą rundą ciasta. Zacięcie krawędzi obu kawałków ciasta razem wokół krawędzi ramekiny. Wytnij ukośniki na wierzchołku ciasta.

Piec ciasto przez 15 do 20 minut, lub dopóki skorupa nie zacznie się brązować i napełnia się szamponem.

Wskazówki:

Jeśli nie masz ramekiny, umieść mieszaninę jabłek na pół pieczywa i zawiń. Użyj widelca, aby uszczelnić krawędzie, umieścić na arkuszu cookie i piec zgodnie z instrukcją.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.