Jak zrobić stroje afrykańskie

Admin 333 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić stroje afrykańskie


Dokładnie i z szacunkiem reprezentująca afrykańską sukienkę i kulturę może stanowić wyzwanie dla projektantów kostiumów. Bogaty i bogaty w kulturę kontynent, afrykańska sukienka jest różna w zależności od regionu, narodu, okresu czasu i klasy społeczno-ekonomicznej. Wydaje się, że łatwo można polegać na stereotypach w celu zaprojektowania kostiumów niezbędnych do zabawy lub produkcji. Jednak badania i specyficzność są jedynym sposobem na wypracowanie przemyślanych, odpowiednich kostiumów afrykańskich. Chociaż wymaga to czasu i wysiłku, dokładne i przemyślane stroje afrykańskie podnoszą jakość produkcji teatralnej.

Instrukcje

  • 1

Strój i stroje badawcze specyficzne dla wybranego regionu Afryki. Afryka jest zróżnicowanym kontynentem, a rodzima sukienka obywateli będzie się różnić w poszczególnych regionach. Oprzeć się chęci sklasyfikowania "Afryki" jako jednego jednorodnego podmiotu i zbadaj swój szczególny naród afrykański, aby z szacunkiem i precyzyjnie rozpocząć swoje projekty.

2

Materiały źródłowe, które będą uzupełniały projekty danego regionu afrykańskiego. Tkanina Kente jest tkaniną natychmiast rozpoznawalną, wykonaną z delikatnie tkanych pasków, które zostały zszyte, tworząc dużą śrubę materiału. Aso oke, Adire, Kitenge, Mudcloth, Barkcloth i Kanga to inne popularne afrykańskie tkaniny, z których wiele można kupić online. Każdy pochodzi z poszczególnych regionów Afryki, a kolory i motywy stosowane w każdym kawałku mają konkretne znaczenia. Uważaj, aby materiały i wzory pochodzić z regionu, którego reprezentujesz.

3

Wybierz wzory, które są luźno dopasowane i po prostu skonstruowane. Ogólnie rzecz biorąc, stroje afrykańskie są wykonane z prostych tuniki, spodnie, sukienki i okładki głowy w jasnych i ziemskich kolorach. Firmy, takie jak Dupsies, afrykański sklep odzieżowy, oferują tradycyjne afrykańskie ubrania i zawierają wiele obrazów, które mogą służyć jako punkt wyjścia do wyszukiwania wzorców.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.