Jak zrobić Tetrahedron

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić Tetrahedron


Czworościan jest geometrycznym kształtem wykonanym z czterech trójkątów równobocznych. Trójkąt równoboczny jest trójstronnym kształtem, z którego wszystkie trzy strony mają taką samą długość. Czworościan słowo oznacza "cztery płaszczyzny", a kształty zawsze są trójwymiarowymi postaciami. Architekci i specjaliści mogą również sznurkować i grupować czworościany razem, aby tworzyć ciekawe struktury i wzory. Matematyka stojąca za czworościanem może być zniechęcająca, ale proste jest stworzenie modelu czworościanu na małą skalę, wykorzystującego podstawowe przedmioty domowe.

Rzeczy, których potrzebujesz

Mała koperta (3 5/8-by-6 1/2 cala)

Linijka

Długopis

Nożyczki

Instrukcje

Złóż kopertę na pół od lewej do prawej i naciśnij ją w dół, aby zagłębić środek koperty w pionie. Otwórz kopertę, położyć ją płasko na stole.

Krawdź linijkę nad kopertą po przekątnej tak, aby linijka rozciągała się od lewego górnego rogu koperty do prawego dolnego rogu. Śledź linię, naciskając ostro wzdłuż krawędzi linijki piórem, tak aby pozostawić wcięcie, w którym jest rysowana linia.

Kąt prostokątny nad kopertą w przeciwny sposób, tak aby sięgał po przekątnej od górnego prawego rogu do lewego dolnego rogu. Naciśnij za pomocą długopisu krawędź władcy, aby zaznaczyć wcięcie wzdłuż linii. Spowoduje to duże "x" w środku koperty.

Wytnij klapkę wzdłuż linii górnej części koperty, tak aby reszta koperty miała "v" w górnej części. Odrzuć górną część koperty, którą wyciąłeś.

Otwórz kopertę i złóż ją wzdłuż pionowej zagłębienia, którą wykonałeś na początku procedury. Następnie nacisnij lewy górny róg koperty, aż znajdzie się w prawym dolnym rogu. Wygładź kształt i sprawdź dwa razy, aby upewnić się, że fałdy są starannie schowane.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.