Jak zrobić wielowierszowy szablon w GIMP

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić wielowierszowy szablon w GIMP


Aby utworzyć szablony do malowania lub farbowania, musisz oddzielić kolory swojego projektu. Każdy kolor musi być na swoim arkuszu. Program graficzny może rozdzielić kolor na różne warstwy i nie musi być drogie komercyjne. Darmowy program GIMP jest czymś więcej niż do tej pory.

Instrukcje

Uruchom GIMP. Z menu wybierz "Plik" i kliknij "Otwórz". W wyświetlonym oknie dialogowym znajdź i otwórz swój projekt.

Kliknij przycisk "Wybierz według koloru" na pasku narzędzi. W opcjach narzędzi wyłącz opcję "Antialiasing" i "Select Transparent Areas". Ustaw "Próg" na 55.

Użyj tego narzędzia, aby kliknąć na jeden z kolorów projektu. Spowoduje to wybranie wszystkich tych kolorów na obrazie, niezależnie od tego, czy są one połączone, czy nie. Użyj funkcji "Kopiuj" i "Wklej do" w obszarze "Edytuj", aby przenieść ten kolor na nową warstwę. Nowa warstwa jest tworzona automatycznie podczas wklejania. Powtórz to, aby umieścić każdy kolor na własnej warstwie.

Wybierz i usuń oryginalną warstwę dolną. Następnie kliknij ikonę oka obok wszystkich warstw, ale na dole. Wydrukuj tę warstwę. Następnie ukryj tę warstwę, ukryj następną warstwę i wydrukuj ją. Kontynuuj ten proces, aby drukować wszystkie warstwy oddzielnie. Wytnij kolorową część każdej drukowanej strony, a szeregi szablonów są kompletne.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.