Jaka jest różnica pomiędzy klapowaniem a niezablokowanym bambusem?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jaka jest różnica pomiędzy klapowaniem a niezablokowanym bambusem?


Smukłe, łukowe laseczki z bambusa (Bambusa spp., Phyllostachys spp. I in.) Dodają wdzięcznego dotyku do krajobrazu i mogą służyć także wielu funkcjom. W zależności od gatunku można je uprawiać w strefie wytrzymałościowej w departamencie rolnictwa w departamencie USA w granicach od 5 do 12. Największą wadą bambusa są inwazyjne tendencje niektórych odmian, które wzrastają rampowo, wdzierając się do obszarów, z dala od miejsca, w którym zostały pierwotnie zasadzone. Jednak wiele gatunków bambusa - znanego jako skrzepujący bambus - pobyt, w którym są obsadzane przez całe życie.

Przyzwyczajenie do wzrostu

Bambus rozprzestrzenia się przez specjalnie przystosowane korzenie rosnące wzdłuż powierzchni gleby, zwane krukami. Skrzelowe bambus ma bardzo krótkie kłącza, które powodują, że przyzwyczaisz się do gęstego wzrostu pojedynczych, sprężystych kępek, które rozwijają się powoli z pierwotnego sadzenia. Bez skrzepowania lub biegania, bambus ma długie kłącza, które mogą wysyłać nowe pędy o wiele stóp od pierwotnego sadzenia. Po kilku latach, odmiany prowadzą do rozległych gajów bambusa, które są niezwykle trudne do wyeliminowania. Jednym z najbardziej inwazyjnych gatunków bambusa jest Złoty Bambus (Phyllostachys aurea), który rośnie w strefach USDA 7 do 12.

Użycie w krajobrazie

Charakter skrzepowego bambusa nadaje się do wykorzystania jako posadzenie próbek, a może jako wysoki ekran, gdy posadzone z rzędu. Odmiany hodowlane mogą tworzyć magiczny efekt lasu bambusowego. W rzeczywistości terminy biegów i skrzepów stanowią dwa końce widma długości kłącza. Kłącza o umiarkowanej długości sprawiają, że bardzo gęste gaje bambusa. Otwarte gaje, które są łatwe do pokonania tworzą odmiany o bardzo długich kłącza.

Konserwacja

Skrzeczne bambusy są stosunkowo niewielkie. Trujące palce muszą być usuwane okresowo i docenią regularne nawadnianie i nawóz, co ma miejsce również w przypadku typów działających. Jednakże prowadzenie bambusa wymaga również stałego zarządzania po wypełnieniu obszaru, do którego zostały przeznaczone. Do ich przechowywania można używać barier z ciężkiego tworzywa sztucznego, gumy lub betonu, które mogą być również posadzone w doniczkach jako metoda kontroli.

Cold Hardiness

Oprócz ich inwazyjnych tendencji, jednym z głównych różnic między skrzepami a nie skrzepliwymi typami jest ich stopień zimnej odporności. Większość odmian skrzelowych to gatunki tropikalne, ale jest kilka, które można uprawiać w łagodnym klimacie umiarkowanym. Prawie wszystkie są w rodzaju Bambusa i mogą być uprawiane w strefach USDA 8b do 11.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.