Jaki rodzaj gleby jest najlepszy dla zielonej papryki?

Admin 7 Views 0 comments
Advertisement

Jaki rodzaj gleby jest najlepszy dla zielonej papryki?


Zarówno dzwon, jak i papryka chili obejmują odmiany pieprzu, które mają być zbierane lub spożywane w stanie zielonym i są określane jako takie. Kilka czynników wpływa na udaną uprawę papryki, w tym wiele kwestii dotyczących gleby. Podczas hodowli papryki, rodzaju i struktury gruntu należy uwzględnić wilgotność, pH i inne właściwości.

Rodzaj gleby

Idealnym typem gleby do uprawy pieprzu jest dobrze wyczerpany piaszczysta glina. Jednakże papryka może się rozwijać w innych typach gleby pod warunkiem, że wilgoć jest odpowiednio wystarczająca, a gleba spłynie dobrze. Aby zapewnić stałą dostawę wody, gleba powinna mieć umiarkowaną lub wysoką zawartość materii organicznej. Papryka wolą luźną glebę o średniej płodności.

Wilgotność gleby i nawadnianie

Potrzebne jest jednolite zaopatrzenie w wodę, aby udało się uprawiać pieprz, więc wymagana jest duża ilość materii organicznej, która zachowuje wilgoć i umożliwia dostęp do korzeni roślin. Nawadnianie uzupełniające może być konieczne w okresach suszy. Sucha gleba, zwłaszcza jeśli jest związana z ciepłem lub wiatrem, może zapobiec zbiorze owoców lub spowodować aborcję owocową.

PH gleby

Idealny zakres pH gleby do uprawy pieprzu wynosi od 6,0 ​​do 6,5, ale papryka zazwyczaj toleruje pH gruntów od 5,5 do 7,5. Jeśli pH jest poza idealnym zakresem, roślina nie jest w stanie efektywnie absorbować składników odżywczych w glebie lub dodawać składników odżywczych nawozów. Przeprowadzić test pH, aby ustalić, czy pH jest problemem i wprowadzić niezbędną poprawkę. Poprawa gleby polega zazwyczaj na dodaniu obliczonej ilości wapna, jeśli gleba jest zbyt kwaśna lub siarka, jeśli jest zbyt alkaliczna.

Zagadnienia dotyczące temperatury gruntu

Papryka, jako ciepłe rośliny tropikalnego pochodzenia, jest wrażliwa na zimne temperatury gleby i powietrza. Jeśli w regionie występują ostre temperatury sprężynowe, należy użyć podbieranych łóżek, pływających szuflad z rzędu lub czarnej plastikowej ściółki, aby ogrzać glebę.

Choroby

Właściwe praktyki rotacji płodów zmniejszają ryzyko zakażeń przez kilka różnych patogenów lub zakażenia nicieni, które utrzymują się w glebie. Nie zakładaj papryki w miejscu glebowym, w którym trzymano tytoniu, bawełny, oberżyny, irlandzkie ziemniaki lub inne papryki w poprzednich dwóch sezonach.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.