Jaki rodzaj ubrania nosił średniowieczne rycerze?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jaki rodzaj ubrania nosił średniowieczne rycerze?


W czasach średniowiecza rycerz walczył o służbę swego lorda, a także praktykował kodeks rycerski. Szczególnie gwałtowny okres historii, w ramach systemu feudalnego, średniowieczne rycerze walczyły przez tysiąc lat od 500 do 1500 roku. Były one najlepiej znane z ich zbroi, które ewoluowały jako najlepsza ochrona na polu bitwy. Rycerze byli głównie szlachcicami lub posiadaczami ziemi, nosili modę dnia, kiedy nie wykonują służby wojskowej.

Pod zbroją

Pod pancerzem rycerz nosił bielizny pościelowe i wełniany wąż. Ponad to nosił kawałek dorsza wykonany z luźnej, ale twardej skóry. Zamożniejszy rycerz włożył potem tunikę lnianą; Uboższy prawdopodobnie nosił wełnianą wersję. Ponad to wszystko rycerz nałożył surkozę, długą koszulę z krótkimi rękawami i szczelinami po bokach, aby umożliwić łatwe zamontowanie konia. Surki były haftowane rycerzowymi insygniami i zazwyczaj wykonane z lnu lub jedwabiu. Te bielizna były ważne dla ochrony skóry rycerza przed własną zbroją.

Ewolucja zbroi

Zbroja rozpoczęła się jako używanie twardych kawałków skóry wyprawionej do odzieży rycerza, aby zwiększyć ochronę podczas bitwy. Skórzana zbroja nadal była podatna na ataki ostrzem lub strzałką, więc rycerze przystosowane do użycia pancerza łańcuchowego. Chainmail składa się z małych metalowych pierścieni połączonych ze sobą. Było dość elastyczne i można było wymyślić ubranie rycerza, aby chronić niemal każdą część ciała. Mimo to, łańcuch nie mógł się chronić przed naciskiem miecza lub dobrze wymierzoną strzałką. Z tych powodów zaczęto używać poczty elektronicznej, co czyniło dziś zbroję. Płyta pocztowa składała się z metalowych talerzy, aby przykryć i ochronić rycerza. Chainmail nadal był używany w obszarach ciała, takich jak stawy, które wymagały ruchu. Podobnie jak zbroja, hełm rycerza ewoluował od skórzanych czapek, po to, aby wyciąć łańcuszki i do dzisiejszego kasku rycerza na pełnym czołgu.

Kombinezon

Sabatony były pierwszą częścią uzbrojonych garniturów dla rycerza, aby się ubrać, jako zbroję na nogi z żelaznymi talerzami na butach. Potem nie podarował pancerza na pokrywy cieląt i kostek. Płyta polarny pokrywałaby każdy z jego kolan. Płytki znane jako cuisses objęły udo. Spears były noszone, gdyż rycerze byli jeźdźcami. Bieda osłoniła pachę. Na każdej górnej ramieniu otoczyła się rerebrace, a dolna część okryła się nim. Rękawice chroniły rąk rycerza w walce. Pierścienie i podkładka rycerza trzymały razem uzbrojenie zwane fajkami, które także chroniły inne obszary jego górnej części ciała. Hełm rycerza składał się z daszka, aby umożliwić lepszą widoczność i łańcuszkę łańcuchową, chroniącą jego szyję.

Zużyte ubrania

Rycerze nie zawsze kłaniają się, kłusują lub zmierzają do bitwy w imieniu swoich panów. Bezrobocie, rycerz wyglądałby jak człowiek posiadający ziemię w tym okresie. Miał na sobie prześcieradła i jedwabie z haftem i farbami popularnymi w tamtej konkretnej erze. Czapki i płaszcze były w iz mody, a obuwie stopniowo wyściełało dla wygody. Szaty i płaszcze stały się powszechnym zużyciem dla mężczyzn tej stacji pod koniec ery.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.