Jakie firmy zostały dotknięte negatywnie przez Internet?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Internet stał się integralną częścią społeczeństwa od czasu jego komercyjnego przyjęcia w latach 90. XX wieku. Użytkownicy mogą znaleźć ogromną ilość materiałów online, w tym zakupy, czytanie i socjalizację, ale korzyści dla użytkowników stały się również upadkiem niektórych typów biznesowych. Księgarnie, sklepy elektroniczne, gazety i drukarki fotograficzne cierpiały z powodu Internetu.

Jakie firmy zostały dotknięte negatywnie przez Internet?

Księgarnie

Rosnąca popularność elektronicznych książek elektronicznych stwarzała problemy z księgarniami z cegły i zaprawy murarskiej. Duża księgarnia Borders złożyła bankructwo i zlikwidowała w 2011 roku. Konkurent Barnes & Noble nadal istnieje z chwilą publikacji, ale zastanawiał się, próbując konkurować z detalicznymi Amazonami niskie ceny książek fizycznych i serdeczny katalog książek elektronicznych. Barnes & Noble próbował bezpośrednio konkurować z Amazonką z czytnikiem e-booków Nook, ale urządzenie nie mogło wystartować w zasięgu linii Amazon Kindle. Od tego czasu firma odrzuciła firmę Nook jako swojego oddziału, aby utrzymać słabe wyniki sprzedaży w dalszej części raportów o zarobkach. Przychody firmy Barnes & Noble w 2014 r. Spadły o prawie 7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jakie firmy zostały dotknięte negatywnie przez Internet?

Sklepy elektroniczne

Sklepy z cegiełkami elektronicznymi padły ofiarą praktyki zwanej "showroomingem", która ma miejsce, gdy kupujący wchodzą do sklepu, aby móc osobiście patrzeć na urządzenie, a następnie zamówić od sprzedawcy detalicznego online za tańszą cenę. Coraz większa liczba klientów kieruje się prosto do Internetu przy zakupie mniejszych elementów elektroniki lub akcesoriów, takich jak słuchawki, ładowarki lub radia. Ceny akcji RadioShack zaczęły spadać w 2012 r., Kiedy kręciły się plotki o bankructwie, a firma zakończyła kolejny rok z kwartalną stratą netto, która wzrosła do ponad 400 milionów dolarów. Łańcuch widział, jak pływają fale handlowe i starają się odbudować od ogólnego sklepu elektronicznego do centrum telefonii komórkowej, ale ruch ten niewiele zmienił nachylenia biznesu.

Jakie firmy zostały dotknięte negatywnie przez Internet?

Gazety

Przemysł gazetowy był mocno dotkliwy przez wzrost czytania online, ponieważ firmy zarabiają znacznie więcej pieniędzy niż reklamy drukowane. New York Times i inne wielkie gazety umieściły na witrynach internetowych płatne mury w celu powstrzymania strat. Ściany za opłatą pozwalają użytkownikom na odczytanie niewielkiej liczby artykułów miesięcznie za darmo, zanim wymagają subskrypcji online odczytu nieograniczonej zawartości.

Jakie firmy zostały dotknięte negatywnie przez Internet?

Drukarki fotograficzne

Cyfrowe aparaty fotograficzne zniechęcają do sprzedaży filmu z aparatem i ułatwiają współużytkowanie Internetu firmom zajmującym się produkcją zdjęć. Eastman Kodak złożył bankructwo w 2011 roku po strategicznym odejściu od aparatu fotograficznego do produktów aparatów cyfrowych, a drukowanie nie powiodło się. Firma mogła wycofać się z bankructwa, sprzedając patenty, ale nadal koncentruje się na klientach korporacyjnych.

Jakie firmy zostały dotknięte negatywnie przez Internet?


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.