Jakie produkty z mojego domu mogę myć poza moim samochodem?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jakie produkty z mojego domu mogę myć poza moim samochodem?


Używanie pasty do zębów do czyszczenia samochodu nie jest tak szalone, jak się wydaje; Można go używać do zabrudzenia brudem chromu. Niezależnie od tego, czy jesteś obywatelem odpowiedzialnym za środowisko, czy po prostu szukasz oszczędnych rozwiązań domowych, możesz wyczyścić samochód używając składników z kuchni, pralni czy szopy narzędziowej. Przygotuj gąbki i szczotki.

Płynny detergent do naczyń i proszek do prania

Detergenty zwykle używane do mycia naczyń lub prania mogą być użyte do mycia brudnego samochodu. Formuła jest następująca: w przypadku każdego wiadra wody dodać 1 kubek detergentu do naczyń. Aby uzyskać dodatkową moc czyszczenia, dodaj 4 łyżki sproszkowanego detergentu do prania i dobrze wymieszaj wodę, aż rozpuści się proszek.

Mycie Sody i Sody Pieknej

Soda oczyszczona, znana również jako wodorowęglan sodu, jest powszechnie stosowanym w domu elementem do wypieku. Roztwór wody i sody oczyszczającej czyni dobry, łagodny środek czyszczący dla samochodów. Jest to szczególnie przydatne do czyszczenia części chromowanych. Zastosuj roztwór do samochodu i wytrzyj niestrzępioną szmatką. W ekstremalnych sytuacjach użyj sody oczyszczającej, znanej także jako węglan sodu, który jest przetwarzany, aby uzyskać bardziej żrący lub alkaliczny poziom pH niż zwykła soda oczyszczająca. Dla każdego wiadra ciepłej wody dodać 1/2 szklanki sody do mycia. Uważaj - nosić rękawiczki, jeśli to zużywasz, i ostrożnie go nakładaj, ponieważ roztwór jest wystarczająco wytrzymały, aby wyciąć smar i olej ropopochodny. Nie używaj tego na częściach z włókna szklanego samochodu, albo odłączesz końcówkę wosku.

Mydła na bazie oleju roślinnego

Jeśli Twoja rodzina już używa staromodnego oleju z olejów roślinnych lub kastylii, użyj go, aby utworzyć silny domowy środek czyszczący do brudnych opon. Łączyć 1/4 szklanki oleju roślinnego z mydłem i galon gorącej wody. Użyj sztywnej szczotki do kół i zapasowych opon. W przypadku trudniejszego roztworu, należy połączyć taką ilość mydła z boraksem 1/4 szklanki, 1/2 łyżeczką oleju z cytryny i 1 łyżeczką wybielacza. Ta wersja jest wystarczająco mocna, aby usunąć wszelkie farby lub uparty białawy wzrost na oponach, przywracając je do pierwotnego, głęboko czarnego koloru.

Ocet winny

Ocet jest przydatny do czyszczenia szyby przedniej, okien i luster. Połączyć 3 częściowy biały ocet z każdą 1 częścią wody i umieścić roztwór w ręcznej butelce do rozpylania. Rozpuścić szkło szczuple z roztworem; Używaj starych gazet, aby je wyczyścić, aby uniknąć smug na szkle. Aby wilgoć i szkło pozbyć się mrozu i lodu podczas zim, spróbuj umieścić zwykły roztwór ocet i woda w zbiorniku płynu samochodowego, dzięki czemu można automatycznie natryskiwać szkło i używać ściereczek do wycierania.

Napoje bezalkoholowe

Napoje gazowane zawierają wystarczającą ilość kwasu węglowego i mogą usunąć korozję z chromu i części metalowych. Użyj waty z folii aluminiowej zanurzonej w napoju, aby delikatnie wytrzeć plamy korozji lub moczyć metalowe części w misce z sody na 10 minut przed płuczką.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.