Jakie są małe białe plamy na szklance mojego morskiego akwarium?

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jakie są małe białe plamy na szklance mojego morskiego akwarium?


Podczas gdy białe plamy na szklance akwarium morskiego mogą być nieładne, czasami trudne do usunięcia, są to zazwyczaj oznaki zdrowego akwarium. Chociaż prawdopodobnie chcesz je usunąć z przodu i ewentualnie z boku akwarium do celów przeglądania, nie czyść panelu tylnego akwarium, aby umożliwić tym organizmom rozkwit.

Copepods

Jeśli plamy wyglądają podobnie do białego piasku i poruszają się po szkle, prawdopodobnie są to plecy. Istnieje około 12 000 różnych rodzajów copepodów, rodzaju skorupiaków, ale najczęściej spotykanymi na szkle są harpaktyczki. Ożywają się tylko w zdrowych akwariach i oglądają je na szkle. Jest to dobry znak, że dbasz o środowisko akwarium. Copepody pomogą usunąć niektóre rodzaje alg. Dodatkowo kilka różnych rodzajów ryb i bezkręgowców będzie jeść kopiele, niektóre wyłącznie (takie jak mandrynka), a kopiele są bardzo pożywne dla zwierząt, a niektórzy akwaryści celowo hodują i dodają je do swoich czołgów.

Amfipody

Amfipody są podobne do copepods, ale są większe, o wielkości dużych przecinków. Amfipody mogą być również świetnym źródłem żywności dla mieszkańców akwarium, ale niektóre amfipody są pasożytnicze i szkodzą rybom. Amfipody pomagają oczyszczać odpady w akwarium; Jeśli jednak zaczynają być uciążliwe, jest to wskazanie, że karmisz ryby.

Coralline Algae

Coralline glony to rodzaj glonów morskich, powszechnie występujących na żyjących skałach. Zwykle ma różowy kolor, ale może bielą się od czasu do czasu i pozostawiają białe plamki na szkle i rocka. Ten rodzaj glonów wykorzystuje wapń w komórkach i może być trudny do usunięcia ze szkła. Ogólnie uważa się, że jest to korzystne w akwarium rafowym. Ponieważ glony pokrywa skały, inne rodzaje glonów uciążliwych nie mogą rosnąć, a glony koralowe dodają koloru do akwarium. Dobry wzrost koralików jest ogólnie uważany za znak dobrego akwarium z dobrą suplementacją wapniem.

Robaki

Innym częstym zwierzęciem, które może tworzyć białe kropki na szkle akwarium morskiego, są małe, wapienne robaki, co oznacza, że ​​używają wapnia do budowy ich muszli. Robaki to małe filtracyjne podajniki, które są nieszkodliwe dla akwarium. Robaki te można złomować ze szkła, jeśli uważasz je za problematyczne. Są łatwe do zidentyfikowania przez lupę - muszle są uformowane w spiralę.

Ślimaki Jaja

Jeśli masz jakieś ślimaki w akwarium (takie jak Nassarius ślimaki), celowo zakupione lub wprowadzone z żywych skał, ich jaja mogą występować jako białe plamki na szkle, skałach i tylnej części akwarium. W akwarium słodkowodnym ślimaki mogą być szkodnikami; Jednak w środowiskach morskich nie są one zwykle problemem, ponieważ wiele rzeczy będzie jeść ślimaków i zapobiegać ich nadmiernemu obciążeniu akwarium. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz karmione filtrem zwierzęta, takie jak robaki fanów.

Hydroids

Hydroidy wyglądają podobnie jak na medalię do góry nogami i przylegają do skał i szkła. Chcesz usunąć hydraty z akwarium, ponieważ mogą one szybko przejąć w odpowiednich warunkach. Hydroidy mogą powodować paskudne pieczenie zarówno dla ludzi, jak i koralowców i powodują problemy z równowagą w akwarium. Istnieje wiele sposobów ich usunięcia, w tym gotującej się wody i dodawania drapieżników.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.