Jakie są przyczyny niskiej częstości tętna?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jakie są przyczyny niskiej częstości tętna?


Sprawdzając swój impuls, możesz określić tętno. Można to sprawdzić na nadgarstku lub szyi (w tętnicy szyjnej). Powinieneś pulsować przez 10 sekund, a następnie pomnożyć liczbę uderzeń o 6, aby zmierzyć swoją szybkość przez 1 minutę. Twoja normalna tętna spoczynkowa powinna wynosić od 60 do 90 uderzeń na minutę. Dobrze jest mieć niski poziom tętna, ale gdy Twoja tętna spadnie zbytnio, może to doprowadzić do poważnego stanu. Medycznym określeniem niskiego tętna jest bradykardia, którą określa się jako mniej niż 60 uderzeń na minutę.

Rytm serca

Kiedy tętno jest niskie, oznacza to, że tętno jest niskie, a to oznacza, że ​​twoje serce musi pracować ciężciej, aby pompować krew. Niski poziom tętna może być spowodowany zakłóceniem impulsów elektrycznych, które utrzymują serce w rytmie. Jeśli ciśnienie krwi spadnie również, może to spowodować zatrzymanie akcji serca. Jeśli doświadczasz utraty energii, osłabienia i omdlenia wraz z niską częstością tętna, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Niedoczynność tarczycy

Niska funkcja tarczycy nazywana jest niedoczynnością tarczycy. Niski poziom tętna jest jednym z wielu objawów niedoczynności tarczycy. Kiedy tarczyca nie produkuje wystarczająco dużo hormonów niezbędnych do normalnych czynności ciała, twoje ciało spowalnia. W lewo nieleczona, niedoczynność tarczycy może prowadzić do poważniejszych stanów, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, depresja i problemy z ciężarem.

Hipotermia

Hipotermia jest stanem, w którym temperatura ciała jest niższa niż 95 stopni Fahrenheita. Rezultatem jest upośledzenie normalnych procesów organizmu, wpływające na funkcje, w tym wizję, oddychanie, ciśnienie krwi, mowę i mięśnie. Twoja tętna spowalnia, dlatego tętno jest niskie. W końcu możesz stracić przytomność. Możesz przez kilka godzin przetrwać hipotermię, ale leczenie jest kluczowe.

Niedożywienie

Niedożywienie występuje z powodu braku prawidłowego odżywiania. Stan może powodować problemy związane z uzdrowieniem i zdolność do walki z infekcjami. Ponieważ staje się bardziej poważny, może wpływać na oddychanie, powodować problemy z nerkami i powodować choroby serca. W lewo nieleczony, może stać się bardziej poważny i powodować niski poziom tętna i słaby impuls. Niedożywienie może doprowadzić do śmierci.

Leki

Niektóre leki mają powodować spowolnienie tętna, co obniża tętno. Przeznaczone są do tego celu blokery beta, blokery kanału wapniowego i kanału wapniowego. Uspokajające i uspokajające mogą również obniżyć tętno. W niektórych przypadkach niski impuls może być skutkiem ubocznym leku. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Nigdy nie należy przerywać przyjmowania leków przed rozmową z lekarzem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.