Jakie są skutki niedoboru witaminy D na zęby?

Admin 9 Views 0 comments
Advertisement

Jakie są skutki niedoboru witaminy D na zęby?


Potrzebujesz witaminy D do tworzenia silnych zębów i kości, a ta witamina może również pomóc w zapobieganiu niektórym chorobom, w tym rakowi, cukrzycy i chorobom serca. Czas spędzony na słońcu może pomóc organizmowi wydobywać więcej witaminy D, a także można uzyskać zalecane 600 jednostek międzynarodowych dziennie z tłuszczowych ryb, masła, jaj, sera i żywności wzbogaconej, w tym mleka i niektórych rodzajów płatków śniadaniowych. Niedobór witaminy D może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej.

Potencjalne problemy

Dzieci, które nie mają wystarczającej ilości witaminy D, mogą być bardziej podatne na wnęki i zęby, które nie są prawidłowo uformowane. Systematyczny przegląd opublikowany w Nutrition Reviews w lutym 2013 r. Stwierdził, że witamina D może pomóc w zapobieganiu i leczeniu wnęk.

Niedobór witaminy D może powodować większe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób zapalnych i zakażeń, takich jak choroba przyzębia - zakażenie i zapalenie w dziąseł, które prowadzą do utraty zębów. I dolna gęstość kości związana z niedoborem może spowodować, że pacjent będzie bardziej tracił zęby, zgodnie z artykułem opublikowanym w "Journal of the Tennessee Dental Association" w 2011 roku.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.