Jakie są zabiegi na robaki oczu u kurcząt?

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Jakie są zabiegi na robaki oczu u kurcząt?


Kurczęta są narażone na robaki oczu, jedząc karaluchy zarażone robakami. Karaluchy jedzą kawałki kurczaka pełnego robaków, które wylęgają się w ich ciałach i stają się larwami. Kurczęta następnie jedzą zakażone karaluchy. Robaki migrują przez przełyk kurczaka i przechodzą przez kanały do ​​oka. Robaki te pływają pod gałką oczną kurczaka. Leczenie robaków ocznych u kurcząt przy użyciu metod zapobiegania i interwencji medycznej.

Objawy

Objawy robaka oczu u kurcząt obejmują obrzęknięte, wodniste oczy i powieki, które trzymają się razem. Pus tworzy w kącie oka, gdzie żyje robak. Sprawdź kąt oka kurczaka, aby zobaczyć robaki. Wizja kurczaka ulega pogorszeniu bez odpowiedniego leczenia. Ptak zaczyna zacierać z oczu na czubku jego skrzydła. Kurczęta z ciężkimi przypadkami robaków oczu mogą zadrapać na dotkniętych oczach tyle, że zarysują oko.

Medycyna bezigłowa

Oko robaki u kurcząt są przeważnie leczone lekiem VetRx. VetRx jest dostępny w sklepach paszowych. Dodaj 1 łyżeczki. VetRx do jednej filiżanki bardzo ciepłej wody. Poddać obróbce kurczak trzymając ptaka pod jednym ramieniem. Otwórz usta kurczaka i odwróć ptak, tak, aby szczelina w dachu ust był w prostym widoku. Zetnij koniec wacika w ciepły roztwór VetRx i zastosuj go bezpośrednio do szczeliny. VetRx będzie pochodzić z obu stron dziób, a ropa będzie drenować z oczu. Oczyść ropę z kurczaka i pozwól ptakom spocząć. Powtarzaj, aż kurczak będzie wolny od robaków oczu.

Usuwanie chirurgiczne

Lekarze weterynarii usuwają robaki oczu, najpierw podając znieczulenie miejscowe. Lekarz trzyma głowę kurczaka sztywno i wkłada ostrza matowych matowych ścinków pod nitrycującą membranę oka, która jest cienką powieką kurczaka. Lekarz weterynarii kontynuuje tę procedurę do czasu usunięcia wszystkich widocznych robaków oczu, a następnie dodaje jedną lub dwie krople roztworu Cresol. Oko jest przepłukane ciepłą wodą w celu usunięcia resztek.

Zapobieganie

Zapobiegaj robakom oka u kurczaków przez odkażanie ich powierzchni życiowej, regularne czyszczenie i dezynfekcję terenu. Umieść kurczaki na przewodzie umieszczonym powyżej poziomu gruntu, aby ptaki nie były narażone na karaluchy i skażone odchody. Kontroluj populację karalucha przy użyciu pestycydów zatwierdzonych do stosowania w miejscach żyjących kurcząt. Oddzielne kurczęta według grup wiekowych, ponieważ starsze kurczęta mogą przenosić pasożyty i nie wykazywać żadnych objawów. Trzymaj je oddzielnie od innego drobiu. Uważaj na objawy robaków oczu i niezwłocznie unikaj leczenia, aby zapobiec ślepocie w kurczętach.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.