Jakie ślimaki są niebezpieczne na Hawajach?

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jakie ślimaki są niebezpieczne na Hawajach?


W części Hawajów opisano niebezpieczną infekcję marskością zwaną angiostrongyliasis. Zakażenie jest często przenoszone przez niemyte produkty i może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie opon mózgowych lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Niektóre rodzaje ślimaków i ślimaków w okolicy zacierają pasożyta od szczurów. Następnie ludzie są zakażeni, gdy trawią ślimaki, lub owoce i warzywa, które miały styczność z zakażonymi ślimakami. Ryzyko wystąpienia angiostrongyliasis jest niewielkie, jeśli produkt jest odpowiednio oczyszczony przed spożyciem.

Kubek Slug

Oryginalny na Kubie gatunek ten został po raz pierwszy wprowadzony do basenu แปซิฟิก w 1980 roku. Po raz pierwszy widziano go w 1985 roku na wyspie Oahu i jest obecnie najczęstszym dużym ślimakiem na Hawajach. Gatunek ten nie posiada powłoki zewnętrznej i może mieć długość do 2 3/4 cala. Wygląd jest zróżnicowany, a zakres barw między brązowymi, czarnymi i białymi albinosami. Jedzą wiele popularnych owoców i roślin, takich jak kawa, mango, słodkie ziemniaki, papaja, banan, pieprz i bakłażan. Należy pamiętać, że ten gatunek jest nocny, więc może nawet nie zdążysz sobie sprawę z porażenia swojego ogrodu.

Asian Semi-slug

Specjalna odmiana półszlakatowa, znana jako półszlachetna azjatycka, lub Parmarion martensi, zaczęła się rozmnażać na Hawajach w niepokojącym tempie. Gatunek ten ma szaro-brązowy kolor i wynosi około dwóch cali długości. Szczególnie dobrze sprawdza się w konstrukcjach wspinaczkowych, gdzie następnie opuszcza zakażone odchody na roślinę. Asian half-slug jest powszechnie zgłaszane w ogrodach domowych, gdzie żywią się hibiscus, papaja i inne sałaty. Gatunek ten ma największe prawdopodobieństwo przenoszenia naczyń naczyniowych z powodu ich nawyków i interakcji z żywnością dla ludzi. Najczęściej znajduje się na wschodniej wyspie na Hawajach, ale znajduje się również w większości terenów o niskiej wzniesieniu.

Giant Africa Snail

Ten gatunek najlepiej wyróżnia czerwona i brązowa powłoka zewnętrzna i stosunkowo duży rozmiar. Zwykle przywiązany do drzew i roślinności, ten ślimak może wzrosnąć do ponad pięciu cali długości. To nie jest rodzime na Wyspy, jak po raz pierwszy pojawiły się pod koniec lat 30. XX wieku. Teraz rozprzestrzenił się na wszystkie części Hawajów i karmiono różnorodnymi produktami spożywczymi, takimi jak sałata i papaja.

Zapobieganie

Z ponad 20 gatunków ślimaków i ślimaków zdolnych do przenoszenia choroby, zawsze dbaj o czystość swoich produktów. Nadal istnieje debata, czy szlam z ślimaków może powodować chorobę, ale ślad szlamu wskazuje na możliwe zarażenie w ogrodzie. Wyeliminuj szczury z ogrodu, aby nie dostały się do ślimaków kontaktu ze szczurami. Przykryj swój ogród lub użyj trucizny pośladkowej wokół obszaru, aby kontrolować porażenie. Wyczyść ręce mydłem antybakteryjnym, jeśli stykają się z oczami lub ślimakiem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.