Jakie substancje chemiczne są używane do usuwania pożarów lasów

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jakie substancje chemiczne są używane do usuwania pożarów lasów


Pożary lasów mogą być katastrofalne. Mogą one rozprzestrzeniać się szybko i niebezpiecznie przez duże tereny. Strażacy pracują ciężko, aby usunąć te pożary, ale jak stwierdza biblioteka ThinkQuest: "Oczywiście, nie ma hydrantów pożarowych w lesie, trudniej jest walczyć z pożarami. Ciężarówki nie mogą być napędzane ze względu na wszystkie drzewa i Brak dróg, drzewa, szczotki i liście zapewniają idealne paliwo do pożaru, ponieważ są tak łatwe do opalania ". Dlatego pożar lasów jest trudniejszy niż się wydaje. Wymagane są specjalne procedury (i chemikalia).

Wyrzucanie małych ogni

Pożary lasów można wyrzucać przy użyciu specjalnych narzędzi, w tym Pułaskiego (topór kombinowany i motyka służący do wykopania linii ognia), palaczy (strażacy specjalizujący się w walce z dużymi wybuchami) i gorączkami (małe drużyny ekspertów strażaków zajmujących się szczególnie niebezpiecznymi Sytuacje).

Wyrzucając Wielki Ogień

Duże pożary mogą być wypuszczone przy użyciu specjalnych chemikaliów wyrzuconych z helikopterów, aby zasłonić płomienie. Jedna z nich to różowe ognioodporne chemikalia, zwane powszechnie "niebem Jello-O", według Biblioteki ThinkQuest. Sky Jell-O składa się z 85 procent wody, 10 procentowych nawozów, a zwłaszcza jonów fosforanu i siarczanu amonu oraz 5 procent innych materiałów, według UCSB Science Line. Podobnie jak inne środki opóźniające palenie, działa przez zatrzymanie reakcji chemicznych w ogniu.

Zapobieganie

Jest kilka rzeczy, które człowiek może zrobić, aby uniknąć pożarów lasów, takich jak gaszenie papierosów, unikając otwartego pożaru, używając grilla w bezpiecznych pomieszczeniach i zgłaszając jakikolwiek pożar, jakiego najszybciej zobaczesz.

Przyczyny

Pożary wymagają paliwa, tlenu i ciepła. W lesie paliwo jest łatwo dostarczane przez drzewa i liście. Tlen jest zawsze tam i ciepło może być dostarczone przez słońce. Na przykład: nieprawidłowo umieszczona szklana lub plastikowa butelka może przegrzać się światłem słonecznym. Gdy jest za gorąco, może zapalić trawę, liście lub krzaki. I zanim się o tym dowiesz, ogień porusza się po lesie. Inne przyczyny pożarów lasów obejmują papierosy, grille, śmieci, łatwopalne ciecze i zapałki.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.