Jakie ubrania dla kobiet były popularne w latach pięćdziesiątych?

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jakie ubrania dla kobiet były popularne w latach pięćdziesiątych?


Moda z lat pięćdziesiątych jest synonimem elegancji, klasy, wyrafinowania i zabawy. Paski i gorsety były niewygodne i ograniczały, a kultura uważała je za konieczne, aby kobiety mogły trzymać się standardowej kobiecej sylwetki i wyglądu. Z drugiej strony spodnie reprezentowały siłę i wolność - przesunięcie roli kobiet w społeczeństwie. Szafa z lat pięćdziesiątych wydała oświadczenie, a kilka najważniejszych elementów pomogło wyrazić swój styl.

Suknie

Istniały dwa główne style sukienek: huśtawka i ołówek. Sukienki Swing rozbłysły poniżej tali, podczas gdy ołówkowe sukienki ściśle dopasowały się do ciała. Panie miały pasy pod spodenami, wokół talii i bioder, ponieważ pomogły wytworzyć pożądaną postać szklanki. Starsze kobiety uważały, że odzieżowa sukienka jest zbyt prowokująca dla młodszych kobiet; Dlatego dziewczęta zazwyczaj nosiły styl huśtawki. Suknie ołówkowe były zwykle zarezerwowane dla formalnych wydarzeń. Sukienki Swing były wymienne, ponieważ kobiety nosiły je na wszystkie okazje. Niektóre kobiety wolały zwykłe sukienki do codziennego użytku.

Spódnica ołówkowa

Spódnice ołówkowe są długie, wąskie i podkreślają sylwetkę. W latach pięćdziesiątych kobiety często dopasowywały je do garderoby w kostiumie. Popularnymi nadrukami na spódnicę były solidne kolory i paski poziome, a popularnym wyposażeniem były grubsze i cienkie pasy. Pantyhose była koniecznością, a jedwabny szalik wyrzucony po karku dodał klasie. Szczupłe białe rękawiczki zdobione klasyczną bransoletką urok były stylowymi elementami, które uzupełnią wygląd.

Ballet Flats i Kitten Heels

Gwiazda filmowa Audrey Hepburn pomagała popularyzować mieszkania baletowe, kiedy nosiła je w czarnych spodniach w filmie Funny Face z 1957 roku. Niektóre pantofle baletowe miały niewielką ćwiartkę na calach i były różnorakie kolory i odbitki, takie jak stały odcień i motywy kwiatowe. Buty Kitten były klasycznymi butami. W eleganckich kolorach złotego i srebrzystym wzbogacili się w eleganckie, wieczorowe imprezy. Mieli mały, cienki obcas i palec u nogi. Większość to miękka skóra i wygodna alternatywa dla wyższych szpilki lub pompek.

Pedały Pushers

Pedałowe popychacze są cokołowymi szpilkami. Dostały się w liczne kolory, wydruki kwiatowe i wygodne tkaniny, takie jak denim. Kobieta miała nosić pedał pushers z T-shirt lub zapinane bluzka, a para balet mieszkania, jeśli chce sport casual wygląd. Dla bardziej wyrafinowanego wyglądu, miała na sobie kołnierzykowaną bluzkę lub przyciętą bluzkę, obcasy.

Pudełka Pudelka

Spódnica pudelka jest najbardziej charakterystycznym kawałkiem odzieży z lat pięćdziesiątych XX wieku. Jest to spódnica wahadłowa o pełnej długości z wizerunkiem, zazwyczaj pudrem, wyhaftowanym na przedzie. Nastolatki nosiły spódnice pudelki więcej niż dorośli i często pasowały do ​​nich z skarpetkami bobslowymi i siodło. Spodnie z Pudelami idealnie nadają się do tańca, ponieważ zostały wykonane z tkaniny filcowej, a na tańcu chętnie się kręcą i kręcą. Większość pojawiła się w solidnych, odważnych kolorach jak czerwień.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.