Kiedy robisz rzeczy z raportu kredytowego?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Kiedy robisz rzeczy z raportu kredytowego?


Kilka lat nadużywania Twojego kredytu może mieć znacznie dłuższe implikacje, zwłaszcza jeśli chcesz kupić dom, samochód lub po prostu potrzebujesz pożyczki w ogóle w dół drogi. Pozycje w raporcie kredytowym określają wynik kredytowy. Dobry wynik kredytu oznacza, że ​​Twój bank daje lepszą stopę procentową. Z kolei zły wynik daje gorsze stopy procentowe. Negatywne elementy mogą trwać od siedmiu do dziesięciu lat, a niektóre elementy nie mają ograniczeń czasowych.

Siedem lat

Niektóre elementy, które wymagają siedmioletniego spisu raportu kredytowego, zgodnie z ustawą Fair Credit Reporting Act. Przykłady obejmują pozwy cywilne, wyroki, rejestry aresztowania, rejestry zbiórki i konta, które są zamknięte z negatywnym zapisem rekordów wykluczenia. Ponadto wszelkie zapisy dotyczące zaległych płatności i odzyskania będą pozostawały w Państwa ewidencji przez siedem lat.

Dziesięć lat

Jest tylko jedna pozycja na tyle ważna, aby można było pozostać w raporcie kredytowym na 10 lat, zgodnie z ustawą o sprawiedliwej sprawozdawczości kredytowej i to jest spory o upadłość. Chociaż rozdział 7 (likwidacja) pozostanie w raporcie kredytowym przez 10 lat, rozdział 13 (reorganizacja długów) może zostać usunięty po siedmiu latach, ale tylko według uznania biura kredytowego.

Bez ograniczeń

Niektóre elementy są zwolnione z ograniczeń czasowych w raporcie kredytowym. Zgodnie z ustawą o sprawiedliwej sprawozdawczości kredytowej informacje, które są zgłaszane z następujących powodów, są zwolnione z limitu czasu: transakcje kredytowe o wartości nominalnej 150 000 USD lub więcej, gwarantujące ubezpieczenie na życie o wartości 150 000 USD lub zatrudniające osobę, która Co najmniej 75 000 dolarów rocznie.

Zgłaszanie błędów

Zaleca się regularne sprawdzanie raportu kredytowego w celu zapewnienia, że ​​nie ma błędów. Każdy błąd może mieć negatywny wpływ na wynik. Zamów raport kredytowy z jednego z głównych biur kredytowych TransUnion, Equifax i Experian. Jeśli zauważysz błąd, taki jak bankructwo, które wciąż ma miejsce, nawet 12 lat później, zgłoś to od razu. Wynik zostanie odpowiednio skorygowany.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.