Łatwa świąteczna aktywność i opowieść do czytania dla przedszkole klasy

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Łatwa świąteczna aktywność i opowieść do czytania dla przedszkole klasy


Aby uzyskać klasę przedszkole w duchu Bożego Narodzenia, możesz zaprezentować je przy użyciu materiałów rzemieślniczych, dzięki czemu mogą tworzyć projekt świąteczny, podczas gdy będziesz gotowy opowieść, która pasuje do rzemiosła. Chociaż niektóre z tych opowieści mogą obejmować postacie, które uczniowie znają, możesz także wprowadzić dzieci do nowych bożonarodzeniowych bożek, które mogłyby stworzyć przyjemne wakacje dla nich w nadchodzących latach.

Candy Cane

Jeśli pracujesz w chrześcijańskiej szkole lub placówce, która zezwala na święta opowieści religijnych, podziel się opowieść o trzcinie krystalicznej z uczniami, używając szablonów i papieru budowlanego, aby utworzyć własne kopie trzciny cukrowej. Lub wydrukuj arkusz z uproszczoną wersją opowieści, aby twoi przedszkolacze przeczytali z Tobą. Na przykład napisz krótkie zdania, takie jak: "trzcina cukrowa ma kształt litery" J. " To przedstawia Jezusa, który urodził się w Boże Narodzenie "albo" Czerwone paski na trzcinie krystalicznej są znakiem Krwi, którą Jezus przelał dla nas. Białe paski są symbolem Matki Boskiej, Maryi Dziewicy ". Zakup satyny lub aksamitu wstążki dla dzieci, aby związać się z ich papierowych cukierków, wraz z pudełkiem mini pączki kandyzowanego w różnych kolorach dla małych do wyboru.

Piernikowy ludzik

Wytłumacz się przedszkolakom, że w Szwecji pierniki są jadane szczególnie w okresie Bożego Narodzenia, ponieważ szwedzcy wierzą, że piernik sprawia, że ​​jeden rodzaj. Pamiętaj, aby podkreślić, że przez cały rok ważne jest życzliwe dla innych, zwłaszcza w wakacje, ponieważ wiele małych chłopców i dziewcząt nie ma zabawek ani jedzenia. Możesz też wydać arkusz z opowiadaniem o piernikach i przynieść pałeczki, szablony i papier budowlany dla dzieci, aby stworzyć lalki znaków w opowieści. Na przykład pomóż dzieciom śledzić mężczyznę z pierników na brązowym papierze i świńkach na różowym papierze na pokaz marionetkowy, więc świnie można "gonić" piernika w celu złapania go i zjedzenia.

Listy do Santa

Daj każdemu z uczniów papier z odcieniem sepii, aby zobaczyć antyczny wygląd i pióra z gorącym klejem do ich ołówków lub długopisu, aby mogli napisać staromodny list do Świętego Mikołaja, kiedy czytasz historię listu Świętego Mikołaja. Historia opowiada o dwóch braciach, którzy napisali Świętego Mikołaja, aby poprosić o sanek na Boże Narodzenie, ale walczyli o to, kto pierwszy raz i najdłużej jeździł na sankach. W Boże Narodzenie, zamiast na sankach, znaleźli notatkę od Świętego Mikołaja po ich pończochach, stwierdzając, że opuścił sanek, ponieważ był kłótliwy. Pomóż swoim przedszkolakom spisać to, co chcieliby na Boże Narodzenie i zachęcić ich do zapamiętania dzielenia się z innymi w tym sezonie.

Boże Narodzenie Wróżka

Używaj papieru toaletowego, markerów, tiulu i brokatu, aby pomóc dziecku w przygotowaniu świątecznych wróżek z puffy spódnic i animowanych twarzy. Wyjaśnij, że praca świątecznej baśni ma sprawić, że święta magiczne i niezapomniane dla kogoś, kto w przeciwnym razie może mieć dobre wakacje. Przeczytaj uczniom historię bożonarodzeniowej wróżki, kiedy dwaj chłopcy, którzy nie mogli wrócić do domu na Boże Narodzenie, zostali zaproszeni do jednej z domów ciotki chłopca na wakacje w ostatniej chwili. Podziel się ze swoimi uczniami, że czasami "wróżki" pojawiają się w samą porę i zachęcają ich do pomocy w tym sezonie wakacyjnym.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.