Lista popularnych szkockiej whisky

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Lista popularnych szkockiej whisky


Szkoci słusznie są dumni ze swojej tradycji w zakresie produkcji whisky. Wiele z najbardziej popularnych marek na świecie może śledzić swoje pochodzenie z prostych szkockich destylarni założonych na początku lat osiemdziesiątych. Podczas gdy te marki wzrosły w rozmiarze, zasięgu i reputacji, ich przywiązanie do jakości i tradycji produkcji whisky pozostaje tak silne jak kiedykolwiek było.

Johnnie Walker

Według niezależnych badań przeprowadzonych przez Euromonitor International Johnnie Walker był najpopularniejszą whisky szkocji w 2009 roku. Badania opublikowane w corocznych spisach Drinks International Millionaires Club dowiodły, że Johnnie Walker jest w pewnym sensie przed konkurencją na globalnym poziomie. Marka została wyprodukowana w Kilmarnock w Szkocji, od połowy lat pięćdziesiątych XIX wieku.

Ballantyna

Gorzelnia George Ballantine & Son w Dumbarton w Szkocji produkuje whisky od lat dwudziestych XVIII wieku. Prawie 200 lat później Ballantine jest jedną z najpopularniejszych whisky szkockich na świecie. Marka posiada wybór typowych whisky szkockich od 12 do 30 lat.

J & B Rzadko

Czterdzieści dwa różne whisky są starannie mieszane, aby stworzyć subtelny, gładki i złożony smak J & B Rare, mówi oficjalna strona marki. Mieszanie z pewnością było sukcesem. J & B Rare jest jednym z najbardziej popularnych whisky whisky w Europie, a także głównym graczem na światowym rynku.

Grant

Według listy Millionaire's Club w roku 2008. 4.97 milionów przypadków szkockiej whisky Grantu zostało sprzedanych na arenie międzynarodowej w 2008 roku. Te dane wskazują, że Grant jest zdecydowanie w top 10 popularnych whisky na całym świecie. Grant jest właścicielem kilku destylarni w Szkocji. Gorzelnia gorzelni w Girvan, na zachodnim wybrzeżu Szkocji, jest drugą co do wielkości na świecie, mówi oficjalna strona internetowa Granta.

Chivas Regal

Chivas Regal należy do francuskiej firmy Pernod Ricard, ale utrzymuje wszystkie pożądane cechy dobrej szkockiej whisky. Chivas jest popularny w całej Europie i cieszy się silnym postacią w Azji.

Glenfiddich

Glider rzeki Fiddich podaje swoją nazwę do największej na świecie whisky single malt, mówi strona internetowa uniwersytetu w Edynburgu. Pojedynczy słód Glenfiddich jest butelkowany w wieku 12, 15, 18, 21 i 30 lat. Rzadkie wino whisky Glenfiddich o większym wieku można kupić w gorzelni Glenfiddich w Dufftown, w Szkocji.

Słynny Grouse

Według ScotchWhiskey.com Famous Grouse jest najlepiej sprzedającą się marką whiskey w Szkocji od 1980 roku. Słynny Grouse jest również eksportowany do ponad 100 innych krajów, co czyni go ważną marką na rynku światowym.

Bell

Bell's był jednym z najbardziej popularnych whisky szkockich w Wielkiej Brytanii od końca lat 70. XX wieku. Podobnie jak Johnnie Walker i J & B Rare, marką Bell jest właściciel Diageo, największego na świecie producenta wyrobów spirytusowych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.