Małe brązowe robaki w toalecie

Admin 1689 Views 0 comments
Advertisement

Małe brązowe robaki w toalecie


Jeśli wejdziesz do łazienki i zajmij małe, brązowe robaki pływające po toalecie, to Twoja miska prawdopodobnie zawiera albo robaki z końskiego włosia lub larwy muchowe. Chociaż żadne z tych kochających wilgoć robaków nie gryzie ani nie rozprzestrzenia chorób na ludzi lub zwierzęta domowe, ich obecność może być całkiem zaskoczona. Identyfikacja robaka i stosowanie odpowiednich metod sanitacji i wykluczania może pozbyć się szorstkich wigglerów i zapobiegać przyszłym problemom z robakami.

O robakach końskich

Choć tylko jeden robak (Gordius spp.) Może pojawić się w muszli klozetowej, często pojawiają się w masie ponad 100 robaków, tworząc skręconą, wiążącą piłkę, która wygląda jak węzeł gordyjski, stąd nazwa "robaki gordyjskie". Dorośli mają jasne, ciemnobrązowe ciało, które osiągają długość od 4 do 14 cali, ale tylko około 1/25 cala wokół lub szerokość nici dentystycznej. (Ref 2, ref 5, ref 1)

Dorosłe samice wytworzyły w wodzie kilka milionów jajek w ciągu 12 do 24 cali. Larwy wylęgają się dwa do czterech tygodni później i poszukują odpowiedniego gospodarza owadów pasożytniczych. Wspólnymi gospodarzami są świerszcze, konik polny i chrząszcze, ale ważki, mięciutki, stipry i karaluchy mogą służyć jako gospodarze, jak również. Gospodarz czuje się zmuszony do odnalezienia wody przez około 90 dni po zażyciu młodego robaka. Kiedy to nastąpi, dojrzałe włosy włosia wyłania się i wypływa.

O Drain Flies

Dorosłe muchy drenujące (Psychoda spp.), Czasami zwane muchami motyli, osiągają tylko około 1 / 6- do 1/5-cala długości i mają ciemne, zbyt duże skrzydła, które sprawiają, że wyglądają jak małe ćmy. Muchy żywią się materinami organicznymi i bakteriami, które powodują śliskość rozwijać się w kanalizacji i rurach, i rozmnażają się w płytkich, zanieczyszczonych źródłach wody.

Samice dorosłe układają skupiska od 10 do 200 jaj w wilgotnej materii organicznej, na przykład wewnątrz zbiorników toaletowych lub pod krawędziami muszli klozetowych. Bezbarwne, szare larwy pojawiają się w czasie krótszym niż 48 godzin Robaki osiągają zaledwie około 1/2 cala długości i karmi się materacami organicznymi przez dziewięć do 15 dni przed urodzeniem do dorosłości.

Kontrolowanie Robaków Toaletowych

Robaki końskie są uważane za korzystne, ponieważ pasożytują szkodniki owadów, więc nie potrzebna jest kontrola chemiczna. Jeśli jednak nie możesz obsłużyć widoku robaków pływających wokół waszej muszli klozetowej, wystarczy połykać wigglery z wody i wrzucić do kosza.

Kontrolowanie populacji osadów ściekowych wymaga usunięcia żelatynowego gromadzenia się wewnątrz kanalizacji i rur. Ostrożnie wsypać wrzącą wodę do kanalizacji, aby rozluźnić szlam. Postępuj zgodnie z instrukcjami i środkami ostrożności.

Szorty dla dorosłych szukają źródeł żywności lub gruntów hodowlanych poprzez dokładne czyszczenie toalety za pomocą dezynfekcji zmywarki do naczyń i długowiecznej szczotki do płukania. Zachowaj szczególną ostrożność, aby całkowicie usunąć śluz lub gnić, które powstały pod krawędzią miski. Zbadaj wnętrze zbiornika toaletowego, używając szczotki do płukania i dezynfekcji środka czyszczącego, aby usunąć film lub szlam, który znajdziesz.

Zapobieganie przyszłym infestacjom

Kończyny robaczki, które pojawiają się w toalecie są prawdopodobnie od zarażonych owadów poszukujących wody lub jednego, z którego weszliście i wrzucili do miski. Rzuć owadów martwego hosta w kosza na śmieci na świeżym powietrzu. Zapobiegaj gospodarzom owadów i spuszczaj dorosłych dorosłych z domu, uszczelniając lub pokrywając potencjalne punkty wejścia, w tym wokół okien, drzwi, otworów wentylacyjnych i klimatyzatorów.

Muchy spływowe często pojawiają się w toaletach, które nie otrzymują wiele korzyści, więc codzienne płukanie często spotykanych toalet co kilka dni może powodować, że woda przepływa przez miskę i rury, które przenoszą szkodniki do środka.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.