Miejscowe użycie aktywowanego węgla drzewnego

Admin 10 Views 0 comments
Advertisement

Miejscowe użycie aktywowanego węgla drzewnego


Starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie znali medyczne zastosowania węgla drzewnego. Węgiel aktywny, drobno zmielony proszek węglowy, który był wystawiony na działanie komory parowej, jest wysoce skuteczną formą węgla drzewnego. Używany topowo, aktywowany węgiel może być stosowany do wszelkich problemów ze skórą, w tym w pielęgnacji rany, jako leczeniu owadów i stestów owadów, w celu usunięcia zapalenia spojówek lub torbieli powieki, a nawet może być stosowany do leczenia przewlekłego zapalenia ucha lub Ząb zaatakowany. Węgiel aktywowany może wchłonąć truciznę i toksyny, przenosić je przez przepuszczalną skórę i usunąć je z organizmu. Do tego i wielu innych zastosowań wymagana jest okładzina z węglem drzewnym.

Poultice z węgla drzewnego

Miejscowo aktywny węgiel jest najczęściej stosowany w okładzinie, która jest pastą węglową i lnianą dodawaną do gorącej wody i rozprowadzoną na porowatej ścierce. Tkanina jest zagięta na pastę i umieszczona na ciele, gdzie jest potrzebna. Weź 2 łyżki. Węgiel aktywny, 2 łyżki. Mączki lniowej (dostępne w większości sklepów spożywczych i artykułów spożywczych), dodać je do 5 lub 6 łyżek. Ciepłej wody do pasty. Spowoduje to około 6 na 6 calowy okład. Użyj większych ilości w tym samym stosunku, jeśli jest to konieczne dla większej okładu. Nałożyć plastikowy zawijacz na ściereczkę, aby utrzymać ją w ciele, utrzymując temperaturę i wilgoć. Pozostaw okrąg na kilka godzin lub na noc i zdejmij. Nie używaj ponownie okładu po zaadsorbowaniu toksyn i zanieczyszczeń.

Problemy ze skórą

Trądzik, wysypka, siniaki, trucizna bluszcz i inne problemy ze skórą mogą być skutecznie leczone przez pasty węglowe. Stosowanie okładu z węgla drzewnego narysuje toksyny, bakterie lub truciznę poprzez skórę poprzez adsorpcję węgla drzewnego. W zależności od problemu można potrzebować wielu zastosowań okładu z węgla drzewnego.

Leczenie ran

Lekarze używali aktywnego węgla drzewnego do pielęgnacji rany od czasów starożytnych. Opatrunki z węgla drzewnego mogą zmniejszyć lub pozbyć się zapachu zakażonych ran, owrzodzeń cukrzycowych lub infekcji chirurgicznych oraz pomóc w gojeniu ran. Przy bardzo zakaźnych zapachach, niektórzy lekarze zalecają umieszczenie węgla z kilkoma ziarnami ryżu w wytrząsarce soli i spryskiwanie niektórych bezpośrednio na ranę przy każdej zmianie bandaże. Sama węgiel nie jest wchłaniana ani metabolizowana przez ciało, nie uszkadza rany.

Owady owadów

Paskudne gryzienie żółtą kurtką lub mrówką ogniową nigdy nie jest przyjemne, ale może pomóc pigułka z węgla drzewnego. Jeśli stinger jest nadal w ranie, węgiel będzie wyciągnąć go i złagodzić ból i obrzęk. Pozostaw okrągły na tak długo, jak to możliwe, zmieniając go po kilku godzinach. Ludzie zgłaszali stosowanie pastylek węglowych dla nadmiernie niszczącego i niebezpiecznego gryzienia brzydkiego pająka samotnego (BRS) z efektywnymi wynikami. Poultice węglowe muszą być stosowane szybko, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Torbiel oczu różowy / oczu

Zapalenie spojówek lub oczu różowego można leczyć stosując ciepły, wilgotny okrągły węgiel umieszczony nad uszkodzonym okiem. Cysteki powiekowe lub chalazje mogą być uszlachetnione lub usunięte za pomocą pasty z węglem drzewnym. Każda torbiel lub zakażenie na powierzchni ciała może być leczona miejscowo węglem drzewnym. Węgiel aktywny jest obojętny; Może adsorbować wiele razy jego wagę toksyn, metali, trucizn i leków i usunąć je z organizmu. Jego zastosowania są niezliczone.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.