Moja Bluszcz Zanika Liście

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Moja Bluszcz Zanika Liście


Jedno lub dwa bluszcz liści wychodzi może być zwykłym podmuchem wiatru, ale utrata liści masowych oznacza kłopoty. Rośliny Ivy uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych lub na wolnym powietrzu powodują wiele chorób i problemów z szkodnikami, które powodują spadek liści lub utratę liści jako główne objawy. Każdy problem pozostawia wskazówki umożliwiające identyfikację i zastosowanie właściwego leczenia.

Warunki środowiska

Jeśli twoja roślina bluszczna traci liście, zwłaszcza w miesiącach zimowych, może to powodować niezrównoważenie środowiska. Rośliny Ivy umieszczone zbyt blisko dławiących się drzwi lub okna tracą liście. Suche, zimowe powietrze z użyciem ciepła w może również sprawia, że ​​roślina traci liście. Jeśli roślina opuszcza się, zgaśnie, a następnie upadnie, rozważyć zmianę czegoś w środowisku. Przenieś roślinę do mniej zacieranego miejsca lub zwiększyć wilgotność za pomocą nawilżacza.

Szkodniki

Owady szkodniki uszkadzają rośliny bluszczowe, powodując utratę liści. Jeśli liści bluszcz poczują się lepkie, żółkną i zgaśnie, prawdopodobnie przyczyną są owady. Skala, mszyce i mealy pluskwy mogą zainfekować roślinę. Zastosowania mydła owadobójczego traktują szkodniki.

Choroby

Rośliny dotknięte thrasemią lub bakteryjnym doświadczeniem w liściach liściach liściowych i liściach. Rośliny liściaste rozwijające czarne plamy na liściach prawdopodobnie mają jedną z tych chorób. Traktuj bluszcz środkiem grzybobójczym i usuń wszystkie odbarwione pędy.

Zarodek Rhizoctonia Root i Ziemia Ziemi

Rozdrobnienie korzeni i rdzawca Rhizoctonia to dwie choroby roślin występujące w tandemie, które niszczą rośliny bluszczu. Jeśli rośliny bluszczowe rozwijają ten rodzaj gnicia korzeni, pojawiają się liście więdnięcia i opadania. Dodatkowe objawy obejmują brązowe uszkodzenia na liściach i czerwonawe plamy na liści. Kiedy korzenie rośliny zaczną się gnić, nic nie możesz zrobić. Bluszcz stoi na bluszczu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.