Najlepsze produkty do czyszczenia podłóg

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Najlepsze produkty do czyszczenia podłóg


Czyszczenie podłogi jest niewiarygodną, ​​ale konieczną pracą, która często polega na przeciągnięciu mopa lub peelingu z pracą przy użyciu gąbki. Na szczęście kilka produktów czyszczących może pomóc w pracy szybko przejść przez rozluźnienie plam. Mogą też zoptymalizować połysk i czystość podłóg.

Detergent do mycia naczyń

Jednym z najlepszych uniwersalnych opcji czyszczenia podłóg jest płynny detergent do mycia naczyń. Użyj tego nietoksycznego, wspólnego produktu gospodarstwa domowego na różnych powierzchniach podłogi, takich jak linoleum, laminat, winyl i drewno. Według Care 2, aby uzyskać najlepsze rezultaty, wlać 1/4 filiżanki detergentu do wiadra ciepłej wody i nakładać na podłogi mopem.

Wybielacz tlenu

Wybielacz tlenu lub nadwęglan sodu jest wspólnym aktywnym składnikiem kilku produktów do czyszczenia podłóg i powierzchni, zwłaszcza tych o nazwach marek Ajax, OxiClean i Clorox. Jak zauważa Homestead, w przeciwieństwie do innych rodzajów wybielaczy, które polegają na surowych chemikaliach do czyszczenia, bielenie tlenem rozkłada plamy poprzez uwolnienie jonów tlenu. Oprócz podłóg rozjaśniających i dezynfekujących, produkty do czyszczenia podłóg bielących tlen są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla zwierząt, roślin i ludzi. Zgodnie z Zapytaj Builder, wybielacz jest szczególnie skuteczny, jeśli chodzi o czyszczenie podłóg płytek i linii spoinowania między nimi. W celu uzyskania najlepszych rezultatów rozpuścić wybielacz tlenu w ciepłej wodzie, nałożyć na podłogę i pozostawić do zanurzenia przez kilka godzin. To zmaksymalizuje ilość jonów tlenu z plamami, które bielą się uwalnia.

Rozpuszczalniki na bazie cytrusów

Rozpuszczalniki do czyszczenia podłóg na bazie cytrusów, takie jak te, które firma Real Milk Paint i Tarksol wytwarzają, są jednymi z najlepszych sposobów czyszczenia podłóg drewnianych z penetrującymi wykończeniami. Jak zauważa Care 2, penetrujące wykończenia, takie jak penetrujące żywice i oleje, wytwarzają matowe, ziarniste wykończenie na drewnie, które mogą powodować zakłócenia zwykłych środków czyszczących podłogę. Podczas gdy trudniejsze rozpuszczalniki, jak terpentyna, mogą również wykonywać tę pracę, rozpuszczalniki na bazie cytrusów są lepsze dla środowiska. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, spryskać cienką warstwą rozpuszczalnika na podłogę, a następnie wycierać mopem.

Ocet winny

Ocet do gotowania, taki jak jabłecznik lub biały, jest doskonałym uniwersalnym środkiem do czyszczenia podłóg, który działa dobrze na podłogi z korka, linoleum i winylu. Według Pioneer Thinking, ocet jest szczególnie przydatny, jeśli masz konkretne podłogi w domu, ponieważ jest to jeden z najlepszych produktów do usuwania plam z rdzy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.