Narzędzia do pielęgnacji tego zwartego luźnego zabrudzenia

Admin 6 Views 0 comments
Advertisement

Narzędzia do pielęgnacji tego zwartego luźnego zabrudzenia


Zwilżanie luźnego brudu, znanego jako zagęszczanie gleby, jest procesem zmniejszania ilości powietrza w glebie w celu zwiększenia jego gęstości. Zagęszczenie gruntu jest złe dla niektórych rodzajów roślin, ale ma również zalety. Należą do nich zapobieganie przedostawaniu się warstwy wierzchniej, zapewnienie solidnej bazy budowy i zwiększenie gęstości składników odżywczych dla niedawnych nasion. Możesz użyć kilku rodzajów narzędzi do zagęszczania gleby, w tym zautomatyzowanych urządzeń i prostych narzędzi ręcznych.

Walce

Walce są jednymi z najpopularniejszych narzędzi ogrodowych przeznaczonych specjalnie do zagęszczania luźnych zabrudzeń. Obejmują one wszystkie typy narzędzi, które używają ciężkich ciężarów i elementów tocznych do wywierania nacisku na luźną glebę. Niektóre rolki są kanistrami wypełnionymi metalem lub skałami, które można ciągnąć za pomocą ciężarówki lub ciągnika. Można też wymazywać rolki z wózkami lub taczkami z szerokimi kołami, napełniając je ciężkimi przedmiotami i ciągle naciskając je na obszar luźnego brudu.

Łóżka płaskie

Płaskie moty są przydatne do zagęszczania luźnych brudu ręcznie w ograniczonym obszarze. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać większą gęstość gleby w jednym rogu ogrodu, płaski motyk daje większą kontrolę niż duży wałek. Płaskie moty mają duże, płaskie głowy, które rozciągają się pod kątem 90 stopni od uchwytów. Aby zmniejszyć zabrudzenia, wystarczy lekko podnieść motyk i mocno go opróżnić, używając płaskiej głowicy do wywierania nacisku na ziemię.

Rammers

Ubijak jest zautomatyzowaną opcją zagęszczania luźnego brudu. Rammers to urządzenia, które używają silników do napędzania wahań ciężaru. Gdy na ziemi grzyb jest poruszany, ruch generuje drgania, które powoduje, że luźne cząstki filtrują do niższych poziomów gleby, zwiększając gęstość i zagęszczając brudu w całym obszarze aż do wygaśnięcia zgarniaka.

Węże i zraszacze

Standardowy wąż ogrodowy pomoże Ci zmniejszyć luźny brudu delikatnie i minimalnie. Gdy krople wody spadają na glebę, wymuszają małe cząsteczki brudu, wypełniają kieszenie powietrzne i zagęszczają wilgotną ziemię. Woda dodaje także wagę do górnej warstwy gleby, naciskając na warstwy poniżej. System tryskaczowy może zapewnić pokrycie, których potrzebujesz do dużych powierzchni i roślin wodnych, przy jednoczesnym zagęszczaniu gleby wokół nich.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.