Narzędzia i sprzęt używany w kuchni afrykańskiej

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Narzędzia i sprzęt używany w kuchni afrykańskiej


Żywność afrykańska zazwyczaj składa się z różnych warzyw, mięs, wielu różnych przypraw, a czasami ryżu. Gotowanie w Afryce jest niepowtarzalne, ponieważ zwykle odbywa się na zewnątrz, a nie w tradycyjnej kuchni wewnętrznej znajdującej się w innych częściach świata. Kuchnia afrykańska jest zróżnicowana i różnorodna, ale ma też wiele typowych narzędzi i wyposażenia do gotowania tradycyjnych potraw afrykańskich.

Otwórz Drewno Ogień

Otwarty ogień drzewny jest jednym z najważniejszych aspektów gotowania w Afryce. Wokół ognia tworzona jest prowizoryczna kuchnia, a ogień jest centralnym elementem wszystkich aspektów stylu gotowania, niezależnie od tego, czy są grillowane, na parze, pieczeń czy smażenie. Afrykański pożar, który służy do gotowania, ma zwykle trzy kawałki drewna ułożone w kształcie trójkąta.

Garnki żeliwne

Po ogniu gruby i solidny żeliwny garnek jest centralnym elementem wyposażenia do gotowania w Afryce. Garnek może być zrównoważony przez pożar za pomocą kamieni, lub zawieszony nad ogniem. Garnek można również umieścić bezpośrednio w ogniu lub na gorących węgielach. Czasami garnczek jest umieszczony na górze gorących węgli, a następnie pochowany w popiele i więcej gorących węgli. Garnek służy jako piekarnik, patelnia, pieczona i miska komunalna, wszystko naraz. Najczęściej jest używany do robienia porriddges i gulaszów przy użyciu mięs i warzyw.

Moździerz i tłuczek

Gotowanie w Afryce wykorzystuje wiele suszonych ziaren i kukurydzy, a także przyprawy, które muszą być uziemione. Zaprawa i tłucz jest idealnym urządzeniem kuchennym dla tego typu zastosowań. W niektórych częściach Afryki moździerz i tłuczek są ukształtowane z ciężkiego kamienia, ale w innych tworzą się z drewna.

Odchodzi

Roślinność liściasta, taka jak liście bananów i łusek kukurydzy, jest stosowana w wielu formach kuchni afrykańskiej. Na przykład owijanie pokarmu na liściach bananów, a następnie umieszczenie go w gorących popielnicach lub na gorącym piasku może gotować takie potrawy jak kuchenka. Żywności można również umieścić w liściach na parze.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.