Naturalne leczenie astmy u kotów

Admin 7 Views 0 comments
Advertisement

Naturalne leczenie astmy u kotów


Nie, to nie włosa kotka, której nie może wydawać się kota - twój świszczący kitty to jeden na 100 kotów cierpiących na astmę. Jako stan przewlekły, astma kota nie może być leczona, ale można leczyć stan kota, dzięki czemu łatwiej oddycha. Zarządzanie astmą kotową wymaga staranności i cierpliwości, ponieważ poświęcenie na naturalne korzyści może zająć chwilę.

To jest astma kotka

Astma kotwica jest stanem, który nie dyskryminuje ze względu na wiek lub lokalizację; Kota może cierpieć z powodu tego stanu, zwanego także zapaleniem oskrzeli lub astmy oskrzelowej. Coś podrażnia drogi oddechowe lub oskrzela, płuca płuc, powodując ich pogłębienie. W zależności od stopnia incydentu, jej oskrzela mogą stać się wypełniona śluzem, powodując ich skurcz i zwężenie jeszcze więcej. Kot astmatyk może mieć łagodny kaszel, ciężkie oddechy i świszczący oddech. Często trudno jest oddychać, więc nie dziwi, że cierpiący kot często niezdolny do ćwiczeń.

Wyczyść powietrze dla łatwiejszego oddychania

Nie ma konkretnej przyczyny astmy, chociaż stres i irytujące alergeny spowodują atak. Po tym, jak weterynarz potwierdzi, że twój kot ma astmę, możesz natychmiast podjąć kroki w swoim środowisku, aby upewnić się, że może oddychać swobodnie w domu. Jeśli potrzebujesz motywacji do rzucenia palenia, powiedz swojemu kotowi, ponieważ dym wtórny jest głównym drażniąco na astmatyczne koty. Staraj się unikać rozpylania ubrań domowych, takich jak rozpylany dezodorant i spray do włosów, które rozpraszają substancje drażniące, a także aromatyczne wkładki i świece do pogarszających się zapachów. Ostre środki czyszczące powinny być zastąpione przez łagodniejsze, przyjazne dla środowiska zielone środki czyszczące. Jeśli masz dywany lub wykładzinę, regularnie odkurzaj, aby zminimalizować uwalnianie alergenów. Nie próbuj wycisnąć z baterii ciepła i klimatyzatora, ale wymienić je zgodnie z harmonogramem. Dodanie oczyszczacza powietrza spowoduje redukcję swobodnych ruchów.

Środki zaradcze na astmę

Weterynarz ma liczne leki, które mogą pomóc w chorobie astmy kotowej, w tym kortykosteroidach w celu zmniejszenia stanu zapalnego oskrzeli i leków rozszerzających oskrzela, aby otworzyć drogi oddechowe. Jednak wolisz zabrać bardziej naturalne kursy dla swojego kota. Dr Karen Becker z HealthyPets.com opowiada się za akupunkturą jako metodę zmniejszania stanu zapalnego i zmniejszenia częstotliwości i siły epizodów astmatycznych. FelineAsthma.org zaleca, aby pracować z lekarzem weterynarii, jeśli chcesz wypróbować alternatywy dla tradycyjnych leków lub dodać ziołowe środki zaradcze do mieszanki, ponieważ mogą ingerować w inne leki. Organizacja zauważa, że ​​dodatki mogą być pomocne, zwłaszcza u starszych lub odpornych na depresję systemów, ale mogą powodować więcej szkód niż pożyteczne, jeśli są stosowane bez konsultacji z weterynarzem. Potencjalnymi suplementami są witaminy C, E i B, probiotyki, koenzym Q10 i lizyna.

Jedzenie na astmę

Jeśli twoje kitty jest bardziej poluzowane niż przystosowanie i wykończenie, powinieneś porozmawiać z weterynarzem o rozsądnym planie odchudzania, aby poprawić oddychanie i ogólny stan zdrowia. Astma wywołuje zapalenie dróg oddechowych, więc karmienie diety niższej w węglowodanach, którą dr Becker uważa za prozapalny składnik żywności, może pomóc kotu. Zmiana jej żywności może pomóc, jeśli jej astma zostanie wywołana przez reakcję alergiczną na pokarm. Dr Becker zauważa, że ​​zmiany białka mogą mieć dramatyczny wpływ na felinesy wrażliwe na żywność.

Czas na leczenie

Niezależnie od podejścia, jaki przyjmujesz z astmą kota, bądź cierpliwy i informuj weterynarza. Dr Becker twierdzi, że może trwać nawet trzy miesiące, aby zobaczyć korzyści płynące z zmiany diety i zauważa, że ​​akupunktura FelineAsthma.org może trwać od czterech do dziesięciu sesji, zanim zobaczysz zmiany. Twój lekarz weterynarii może pomóc w wyborze diet i suplementów diety, aby kota nie cierpiała na złe reakcje. Należy pamiętać, że nieleczona astma może być potencjalnie zagrażająca życiu kotowi, ponieważ oskrzela zwężają się w stopniu, w jakim kota nie może dostać tlenu. Jeśli Twój kot nie reaguje na leczenie podczas ataku astmy, powinien natychmiast zobaczyć weterynarz.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.