Naturalne leczenie bólów stawów

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Naturalne leczenie bólów stawów


Proces starzenia się przynosi wiele częstych dolegliwości. I chociaż zapalenie stawów może być jednym z tych schorzeń, to nie jest naturalną częścią procesu starzenia się. Leki stosowane w leczeniu tego zaburzenia są skuteczne, ale wiadomo, że powodują one niekorzystne skutki w czasie. Naturalne zabiegi stosowane w łagodzeniu bólu i dyskomfortu mogą być tak samo skuteczne, ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych.

Początek

Zapalenie stawów jest spowodowane urazami, infekcją, starzeniem, dziedzicznością lub zaburzeniami układu immunologicznego. Charakterystyczne cechy tego zaburzenia stanowią zapalenie stawów i uszkodzona chrząstka. Kiedy staw i jego chrząstki łączącej są rozciągnięte poza ich pojemność, może wystąpić zapalenie. Jest to normalna reakcja organizmu na urazy. Obrzęk jest spowodowany zwiększonym przepływem krwi do dotkniętego obszaru. Jest to reakcja autoimmunologiczna ciała; Niektóre czynniki mogą jednak powodować tę reakcję w celu dalszego uszkodzenia dotkniętego obszaru.

Naturalne leczenie bólów stawów


Cele leczenia

Ból stawów może być w toku, lub może być krótkoterminowy. Ból i stan zapalny idą w parze, więc zmniejszenie stanu zapalnego jest pierwszym krokiem w kierunku złagodzenia dyskomfortu. Metody zmniejszania dyskomfortu obejmują stosowanie ciepła lub zimna, leki i ochronę obszaru dotkniętego chorobą. I choć metody te mogą złagodzić dyskomfort, nadal pozostaje problem. Medycyna tradycyjna koncentruje się przede wszystkim na zmniejszaniu stanów zapalnych, podczas gdy naturalne kuracje wyeliminują źródło problemu.

Funkcjonować

Naturalne leczenie bólów stawów polega na naturalnych procesach gojenia się w celu zmniejszenia stanów zapalnych i przywracania zdrowiu kości i chrząstki. Z nawykami żywieniowymi, które zaniedbują uwzględnianie potrzebnych witamin i składników odżywczych, powstają niedobory w organizmie chemii. W rezultacie normalne procesy, takie jak trawienie, leczenie, i zdolność organizmu do zapobiegania chorobom stają się utrudnione. Naturalne suplementy są sposobem na przywrócenie równowagi chemicznej ciała i sprawności. Po przywróceniu, reakcje zapalne powracają do zamierzonego celu gojenia.

Naturalne leczenie bólów stawów


Rodzaje

Naturalne leczenie bólów stawów obejmuje mangan, niacynoamid, MSM, glukozaminę i chondroitynę oraz zieloną herbatę. Proces starzenia jest znanym katalizatorem wystąpienia zapalenia stawów, gdy z diety brakuje podstawowych składników odżywczych. Mangan jest środkiem przeciwutleniającym, który działa na spowolnienie efektu starzenia się organizmu. MSM to związek uzupełniający, który pomaga złagodzić stan zapalny i obrzęk. Glukozamina i chondroityna działają na rzecz promowania naturalnego zdrowia stawów i gojenia się. Badania przeprowadzone na zielonej herbacie wykazują, że pewien składnik związku polifenolowego, zwany katechina, jest szczególnie skuteczny w zmniejszaniu stanu zapalnego i zapobiega rozpadowi tkanki chrząstki.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponieważ zapalenie stawów jest stanem progresywnym, im szybciej rozpoznano i leczono, tym lepiej. W przeciwieństwie do innych leków przeciwzapalnych, stawy i chrząstki ulegają ciągłym uszkodzeniom, dlatego wymagają bardziej intensywnych metod leczenia. Wykazano, że regularna rutynowa forma sprzyja zdrowym ruchom kości i stawów, a także spowalnia działanie kolejnych szkód. Jeśli chodzi o spożycie diet, jedno konkretne badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Manchesterze wykazało związek między występowaniem zapalenia stawów a niską zawartością witaminy C w diecie. Wykazano, że osoby o niskiej zawartości witaminy C mają zwiększone ryzyko rozwoju zapalenia stawów. Ogólnie rzecz biorąc, naturalne suplementy dają tylko to, czego brakuje naszej diecie.

Naturalne leczenie bólów stawówPktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.