Naturalne leczenie tarczycy

Admin 7 Views 0 comments
Advertisement

Naturalne leczenie tarczycy


Ci z zaburzeniami tarczycy nie są w stanie całkowicie wyleczyć lub kontrolować ich stan naturalnymi metodami leczenia. Jednakże wiele naturalnych metod leczenia można stosować w połączeniu z tradycyjnymi metodami leczenia i recepty. Naturalne zabiegi tarczycy mogą obejmować od ziół i witamin do zmian w diecie i stylu życia.

Identyfikacja

Najczęstszymi zaburzeniami tarczycy są nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy i rak tarczycy. Kiedy ktoś jest nadczynnością tarczycy, jej tarczyca - gruczoł w szyi - powoduje nadmierne wytwarzanie hormonu tarczycy, który pomaga regulować metabolizm organizmu. Objawy mogą obejmować szybką utratę wagi, palpitacje serca i bezsenność. Kiedy ktoś jest niedoczynnością tarczycy, jej tarczyca jest osłabiona i nie produkuje wystarczająco dużo tego hormonu. Objawy niedoczynności tarczycy obejmują zwiększenie masy ciała, zmęczenie, łamliwe włosy i paznokcie oraz nietolerancję na zimno. Wczesne stadia raka tarczycy często nie mają żadnych objawów. Jednak w późniejszych stadiach pacjent może odczuwać chrypkę, trudności w oddychaniu, obrzęk węzłów chłonnych lub ból w szyi i gardle.

Rodzaje

Choć tradycyjne podejście medyczne, takie jak chirurgia, promieniowanie lub chemioterapia jest leczeniem pierwszego rzutu, naturalne zabiegi mogą być dobrymi dodatkami w leczeniu raka tarczycy. Naturalne zabiegi mogą obejmować poprawę diety lub medytację lub jogę. W przypadku nadczynności tarczycy tradycyjne leczenie obejmuje leczenie farmakologiczne lub promieniowanie w celu wyeliminowania nadaktywności tarczycy. Podczas gdy stanów nadczynności tarczycy zwykle nie można wyleczyć lub leczyć wyłącznie dietą, ćwiczeniami, ziołami lub innymi naturalnymi środkami zaradczymi, naturalne zabiegi mogą odgrywać cenną dodatkową rolę. Czasami zaleca się eliminowanie kofeiny i nikotyny oraz podejmowanie Tai Chi lub medytacji. W przypadku pacjentów z niedoczynnością tarczycy najczęstszym sposobem leczenia jest stosowanie hormonów zastępczych. Mogą to być pigułki syntetyczne lub naturalne hormony pochodzące z tarczycy świń. Lekarze często preferują syntetyczne hormony, ponieważ łatwiej jest utrzymywać dawki zgodne, ale niektórzy pacjenci mówią, że czują się lepiej na naturalnych pastach do zastępowania tarczycy (popularna nazwa Armor). Niektórzy cierpiący na niedoczynność tarczycy korzystają również z regularnych ćwiczeń i zmian dietetycznych. Te zmiany w diecie mogą polegać na unikaniu surowych brokułów i innych warzyw krzyżowych oraz nadmiernym spożyciu produktów sojowych. Suplementy diety, takie jak selen, cynk i witamina D są czasami zalecane także u pacjentów z niedoczynnością tarczycy.

Ruchomości

Medytacja i łagodne ćwiczenia mogą pomóc w stresie rozpoznania raka i mogą być łagodzące dla pacjentów z nadczynnością tarczycy. Pacjenci z nadczynnością tarczycy mogą uzyskać ulgę w wyeliminowaniu stymulatorów, takich jak kofeina i nikotyna, ponieważ metabolizm pacjenta nadczynności tarczycy jest już nadmiernieaktywny. Regularne ćwiczenia mogą pomóc utrzymać wyższe tempo metabolizmu u pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Unikanie niektórych pokarmów może być również dobrym sposobem leczenia pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Konsumpcja warzyw krzyżowych, zwłaszcza surowych i nadmiernego spożycia soi, jest uważana przez niektórych za zakłócanie czynności tarczycy lub zakłóca wchłanianie terapii zastępczej tarczycy. Uważa się, że suplementy diety witamin, minerałów i niezbędnych kwasów tłuszczowych pomagają kontrolować objawy niedoczynności tarczycy u niektórych pacjentów. Na przykład selen pomaga organizmowi przekształcić powolny hormon tarczycy T4 do bardziej szybkiego hormonu T3. Kwasy tłuszczowe omega-3, występujące w wielu rodzajach ryb lub w formie suplementów, mogą zwalczać depresję i poprawiać poziom energii.

Nieporozumienia

Chociaż terapie tarczycy, takie jak tarczyca Armour są wykonane z hormonu tarczycy występującego naturalnie u świń, to niekoniecznie jest bardziej naturalne dla spożycia przez ludzi niż syntetyczny hormon tarczycy. Pancerza pigułki tarczycy zawierają hormony T3 i T4 w stosunkach, które są naturalne dla świń, ale nie identyczne do stosunków występujących u ludzi. Synthetic hormone replacement (generic name levothyroxine) pigułki zazwyczaj zawierają tylko T4 i są identyczne z hormonami T4 wytwarzanymi przez ludzkie ciało. Niektórzy zwolennicy "naturalnego" hormonu tarczycy wskazują, że syntetyczne pigułki hormonów tarczycy mogą powodować działania niepożądane ze względu na wypełniacze i substancje wiążące zawarte w pigułkach. Jednak "naturalne" pigułki tarczycy przed wyschnięciem tarczycy świń także zawierają składniki wiążące.

Ostrzeżenie

Każdy, kto stosuje suplementy diety lub zioła w leczeniu stanu tarczycy, powinien poinformować lekarza o tym, co jest spożywane. Niektóre zioła lub suplementy mogą kolidować z tradycyjnymi zabiegami medycznymi. Na przykład biorąc tabletkę witaminową o wysokiej zawartości żelaza lub wapnia w tym samym czasie, co pigułki hormonalne zastępujące tarczycy mogą zakłócać wchłanianie hormonów. Również nie wszystkie witaminy i minerały są nieszkodliwe. Podjęcie nadmiernej ilości selenu, na przykład może prowadzić do zatrucia selenem, z objawami obejmującymi utratę paznokci lub włosów, przebarwienia skóry i bezsenność.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.