Naturalne leczenie wątroby u kotów

Admin 8 Views 0 comments
Advertisement

Naturalne leczenie wątroby u kotów


Leczenie choroby wątroby kotów zależy ostatecznie od choroby. Dwie główne przyczyny problemów z wątrobą u kotów to lipidoza wątroby i zapalenie dróg żółciowych. Niektóre naturalne środki zaradcze mogą pomóc w leczeniu tych i innych problemów z wątrobą u kotów, ale weterynaryjna uwaga jest absolutnie niezbędna do diagnozowania i właściwego leczenia choroby wątroby.

Wiele potencjalnych problemów

Choroba wątroby może być ostra lub przewlekła. Koty są bardziej podatne na ostre choroby wątroby, spowodowane przez wiele rzeczy, takich jak toksyny, lipidoza wątroby lub choroby wątroby, a także infekcje. Genetyka, infekcje i idiopatyczne zapalenie wątroby są częstymi przyczynami przewlekłej choroby wątroby. Badania krwi, które ujawniają poziom enzymów wątrobowych, radiogramy i biopsje są przydatnymi narzędziami diagnostyki weterynaryjnej, ponieważ wiele objawów choroby wątroby może naśladować te z innych chorób. Objawy takie jak letarg, apetyt i utrata masy ciała, wymioty, gorączka i zwiększone pragnienie występują w chorobach wątroby, jak iw innych chorobach. W bardziej zaawansowanych przypadkach chorób wątroby może wystąpić żółtaczka w oku i dziąseł.

Weterynaryjna uwaga jest konieczna

Kiedy weterynarz ma diagnozę, może rozwiązać przyczynę problemów z wątrobą kotów, a także uszkodzenia wątroby. Lipidoza wątroby, najczęstsza przyczyna problemów z wątrobą u kotów, wymaga szybkiego, agresywnego leczenia w celu uzyskania skutecznego wyniku. Leczenie weterynaryjne, w tym wymuszone karmienie i wymiana płynów, ma zasadnicze znaczenie dla kota z chorobą wątroby. Zapalenie jelita grubego, zapalenie wątroby i przewodów żółciowych, wymaga podobnej interwencji. Inne protokoły leczenia weterynaryjnego dotyczące problemów z wątrobą obejmują chemioterapię i liczne leki, w tym antybiotyki i kortykosteroidy.

Pomoc dodatkowa

Kiedy ty i twój weterynarz ustalą plan leczenia, możesz omówić stosowanie suplementów pomocnych w procesie gojenia. Różne zabiegi naturalne i suplementy są uważane za szczególnie przydatne w leczeniu wątroby. S-adenozylometionina lub SAMe jest popularnym suplementem, podobno pomocnym w naprawie uszkodzonej wątroby. Dr Ronald Hines z 2ndChance.info zauważa, że ​​efekty SAMe nie okazały się skuteczne, ale nie ma nic złego, jeśli chodzi o karmę kotowi cierpiącemu na cholangiohepatitis. Oset mleczny, znany również jako silymarin, ma wielu fanów wewnątrz i poza społecznością weterynaryjną. Dr Jean Hofve z LittleBigCat.com mówi, że ziele jest skuteczne w leczeniu chorób wątroby, w tym choroby wątroby, przewlekłego zapalenia wątroby i cholangitis. Chroni wątrobę przed toksynami, stymulując wzrost nowych komórek wątroby w celu zastąpienia uszkodzonych komórek, jak zauważa Veterinary Practice News.

Dobra Dieta

Jeśli twój kot ma problemy z wątrobą, co i kiedy jada może mieć znaczenie. Dr Hines zaleca karmienie diety wysoce strawnej, która ma duże ilości białka i niskiej zawartości węglowodanów w małych ilościach przez cały dzień. Ostrzega, że ​​kot z bardzo zaawansowaną chorobą wątroby powinien mieć ściśle kontrolowany poziom białka, ponieważ wątroba nie może skutecznie przetworzyć amoniaku wytwarzanego w diecie wysokobiałkowej. Kiedy twój kot jest na drodze do odbudowy, omów jej dietę i uzupełnij reżim z twoim weterynarzem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.