Objawy i objawy, że mądrość zęba wymaga usunięcia

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Objawy i objawy, że mądrość zęba wymaga usunięcia


Nazywany "ząb mądrości" z powodu ich przybycia późno w życiu pacjenta, te zęby trzonowe mogą rosnąć normalnie, jeśli usta pacjenta są wystarczająco duże, a zęby rosną w prawidłowym wyrównaniu. Jednak w wielu warunkach pacjent może potrzebować wyciągnąć zęby mądrości, prostą i wspólną procedurę, która łagodzi wszelkie objawy bólu zębów mądrości.

cechy

Zęby mądrości znajdują się na górze i na dole ust, na samym dole, i są trzecim molowym od przodu. Te zęby nazywają się "zębami mądrości", ponieważ pojawiają się zazwyczaj, gdy pacjent ma 17 do 21 roku życia lub na tyle stary, że ma pewną ilość "mądrości". Podczas gdy wielu pacjentów musi usunąć zęby mądrości z powodu złego wyrównania lub niewystarczającego miejsca w jamie ustnej, niektóre zęby mądrości rozwijają się prawidłowo i nie muszą być wyodrębniane.

Kiedy zęby mądrości muszą być wyodrębnione

Kiedy pojawią się zęby mądrości, przełamują dziąsła, powodując, że nad nimi dochodzi klapka tkanki. Jedzenie może zostać uwięzione w tej klapce i może wystąpić poważne zakażenie, co powoduje konieczną procedurę chirurgiczną. Ponadto zęby mądrości muszą być wyodrębnione, jeśli rosną w zakręcie lub napotykają zły kierunek. Zęby mądrości muszą być wyodrębnione, jeśli szczęka nie jest wystarczająco duża lub jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca w ustach. Jeśli usta nie mają miejsca na zęby mądrości, zęby mogą nie być w stanie przełamać dziąseł i mogą zostać uszkodzone, co wymaga ekstrakcji. Wreszcie, jeśli pacjenci nie są w stanie wyczyścić zębów mądrości, mogą zacząć się rozkładać, często prowadząc do koniecznej procedury ekstrakcji.

Objawy, że mądrość zębów wymaga wyodrębnienia

Ogólnie rzecz biorąc, zęby mądrości, które potrzebują ekstrakcji, nie mają żadnych poważnych lub widocznych objawów, jednak w pewnych warunkach zęby wykazują wyraźne oznaki, że nie rozwijają się prawidłowo. Objawy te obejmują ból lub sztywność szczęki w pobliżu zębów, bólu i podrażnień z zęba wchodzącego w niewygodnym kącie, zakażenie obrzęku w klapce tkanki dziąsła znajdującej się w tylnej części jamy ustnej, zaparowanie innych zębów, próchnicy zębów lub Choroba dziąseł w pobliżu ust lub uczucie dyskomfortu, gdy zęby zacierają się w policzek, języka, górnej lub dolnej części jamy ustnej. Ogólnie rzecz biorąc, objawy te zaczynają się rozwijać, gdy pacjent ma 15-25 lat. Rzadko pacjenci w wieku powyżej 30 lat wymagają ekstrakcji zębów mądrości.

Objawy i objawy, że mądrość zęba wymaga usunięcia


Diagnoza

Dentyści wykonują proste testy, takie jak uczucie w tylnej części jamy ustnej i wzdłuż linii dziąseł, w celu ustalenia, czy ząb mądrości przychodzi z powodzeniem. Ponadto, promieniowanie rentgenowskie może pomóc w ustaleniu, czy zęby mądrości są poruszane, a jeśli ich wyrównanie pozwoli im wzrosnąć w bezpieczny sposób.

Procedura

Jeśli dentysta podejrzewa, że ​​zęby mądrości pacjenta wzrastają i nie mają miejsca, lub jeśli są one w niewłaściwym wyrównaniu, zaleci zęby wyciągu chirurga jamy ustnej. Choć pacjenci mogą doświadczać objawów jednego z czterech zębów mądrości, chirurgowie jamy ustnej zwykle zalecają, aby wszystkie cztery zęby były wyodrębniane w tym samym czasie, aby zaoszczędzić kosztowne procedury później w życiu pacjenta. Wielu chirurgów jamy ustnej zgadza się także, że najłatwiej jest wydobywać zęby u pacjentów w wieku 20 lat lub młodszych, ponieważ korzenie zębów i kości szczęki nie są całkowicie rozwinięte.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.