Objawy ściętego mięśnia żebra

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Objawy ściętego mięśnia żebra


Trudny trening lub używanie ubogich technik w celu podniesienia ciężkiego przedmiotu może spowodować pociągnięcie mięśnia w pobliżu żeber. Objawy rozciągniętego mięśnia żebrzowego można zazwyczaj leczyć w domu z odstawnymi i bez recepty lekami przeciwbólowymi, ale jeśli ból nie ustąpi, może potrzebować recepty od lekarza.

Sztywność

Wciągnięty mięsień w żebra może powodować sztywność w górnym ciele, w tym klatkę piersiową, ramiona i szyję.

Obrzęk

Mogą wystąpić obrzęki wokół żebra, klatki piersiowej i okolicy piersi po wyciągnięciu mięśnia żebra. Obrzęk może wahać się od łagodnego do ciężkiego.

Bruising

Bruises może rozwijać się na skórze w okolicy, w której mięśnie mięśnie, chociaż mogą rozciągać się na zewnątrz, jeśli pociągnięcie było poważne.

Ból

Ból w klatce piersiowej, żebrach, plecach, ramionach i szyi może wynikać ze ściągniętego mięśnia żeber i może powodować chwilową niezdolność do podnoszenia przedmiotów lub zginania się w pasie.

Słabość

Twoje mięśnie górnej części ciała mogą czuć się słabe i delikatne po pociągnięciu mięśnia żebra, w wyniku małych łez w mięśniach i ścięgien. Pełna siła może nie powrócić przez kilka tygodni.

Trudność Oddychanie

Może wystąpić trudność w oddychaniu po pociągnięciu mięśnia w żebrach, zwłaszcza gdy oddychasz głęboko lub uczestniczy w aktywności fizycznej.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.