Objawy uzależnienia od cukru

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Objawy uzależnienia od cukru


Cukier może powodować uzależnienie w taki sam sposób jak leki. Dla niektórych osób utrudnia to zmniejszenie lub zakończenie jedzenia słodkich potraw. Ważne jest, aby oswoić słodki ząb, ponieważ zbyt dużo cukru ma poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak zwiększone ryzyko chorób serca, zwiększenie masy ciała, oporność na insulinę i chorobę wątroby. Zrób kroki w celu ograniczenia dodanego cukru; W razie potrzeby zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Jak cię wbijamy

Naukowcy przypominają, że preferencje dla słodkich potraw mogłyby ewoluować w czasach niedoboru żywności, aby zachęcić przodków zbieracza myśliwego do poszukiwania żywności o wysokiej zawartości cukru i kalorii, aby przetrwać. Cukier pobudza uwalnianie endorfin i dopaminy, które są substancjami przyjemności, które mózg uwalnia jako formę nagrody. Kiedy mózg otrzymuje znaczną ilość tych substancji, zwiększa się prawdopodobieństwo powtórzenia zachowania. Objawy uzależnienia od cukru i wycofania zostały udokumentowane u ludzi i zwierząt, zgodnie z przeglądem opublikowanym w czerwcu 2010 r. W Dzienniku Leków Psychoaktywnych.

Objawy wycofania cukru

Intensywne pragnienia, chęć jedzenia i niemożność uregulowania ilości jedzenia, nawet w obliczu negatywnych konsekwencji, wskazują, że możesz mieć uzależnienie od cukru. W warunkach klinicznych ludzie opisują objawy odstawienne, gdy próbują jeść bez cukru. Dane z badań na zwierzętach sugerują, że wycofanie cukru może powodować objawy takie jak lęk i depresja, zgodnie z przeglądem klinicznym opublikowanym w maju 2008 r. W czasopiśmie Neuroscience and Behavioral Reviews.

Rozpocznij zastępowanie

Kluczem do rozwiązania słodkiego zęba jest podejście praktyczne. Zacznij powolnie, zaleca Kathleen DesMaisons, w swojej książce "Całkowity Program Odzyskiwania Cukru Addict". Ucieczka z zimnego indyka nie jest skuteczną metodą. Zidentyfikuj słodkie pokarmy, które najbardziej pragniesz i znajdź gęste odżywcze alternatywy z mniejszym poziomem cukru. Jeśli pragniesz lody, masz do wyboru domowej roboty lody z puree owocowym i zwykłym jogurtem. Trzymaj owoce do przekąsek. Zastąp napojami gazowanymi i bezalkoholowymi z sokiem z niską zawartością cukru, na przykład żurawiną bez dodatku cukru - rozcieńczoną wodą - herbatę z niskokalorycznym słodzikiem lub gazowaną wodą z plasterkami owoców. Wymień słodycze i inne cukierki z żywnością, taką jak garść orzechów z kilkoma suszonymi żurawinami, aby nakarmić słodki ząb. Małe zmiany mogą mieć duże wyniki.

Bilans cukru we krwi

Żywność bogata w rafinowany cukier powoduje szybki wzrost cukru we krwi, a następnie awarię, ponieważ poziom cukru we krwi spada poniżej normy. Kiedy to nastąpi pragnienie słodyczy jest wyzwalane, aby przywrócić poziom glukozy do normy. DesMaisons zaleca spożywanie większej ilości błonnika w celu utrzymania równowagi glukozy we krwi i zapobiegania pragnieniu cukru. Włókno zwalnia trawienie węglowodanów, co zapobiega kolanom cukru. Przejdź do całych ziaren, takich jak chleb pełnoziarnisty, quinoa, całe owies i brązowy ryż. Jedzenie białka z posiłkami i przekąskami to kolejny sposób na zrównoważenie cukru we krwi. Zrównoważ się posiłki z potrawami bogatymi w białko, takimi jak jaja, tofu, fasola, soczewica, tempeh, ryba, chude mięso, kurczak i orzechy. Jedząc częste posiłki pomagają również zrównoważyć poziom cukru we krwi.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.