Objawy Włosów

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Wszy są małymi pasożytami, które mogą być widoczne na skórze głowy. Według Kliniki Mayo, wszy są tak samo powszechne, jak zimno u dzieci w wieku szkolnym. Częstym błędnym wyobrażeniem na temat wszy jest wiara, którą pasożyta może latać lub skakać, co może doprowadzić do porażenia. Przekazywanie wszy polega na kontakcie głowa-głowa, bliskiej interakcji z osobami zarażonymi, a także udostępnianiu osobistych przedmiotów, takich jak pędzle. Objawy i objawy wszy są łatwo zauważalne.

Objawy Włosów

Zewnętrzne świąd

Gdy wszy karmią krew, ślina jest wydalana przez wszy, aby znieczulić gryzienie spowodowane przez wszy. Ta ślina powoduje reakcję alergiczną, która powoduje silne świąd na dotkniętych obszarach. Brodawki mogą spływać na skórę głowy, uszy, szyję i ramiona. Jednak pierwsze zakażenie wszy nie może prowadzić do świądu.

Objawy Włosów

Inne objawy

Według Ośrodków Kontroli Chorób i Zapobiegania, możesz stać się uparty i mieć problemy ze spaniem w nocy. Wynika to z dorosłych wszy, które są bardziej aktywne w nocy. Główki wszy można często odczuwać poruszając się po włosach, co może powodować uczucie, że coś jest we włosach. Na skutek ciągłego zarysowania można również rozwijać gryzaki na skórze głowy.

Objawy Włosów

Znaki wszy

Dorosłe wszy i zagnieżdżenia (wszy lice) można dostrzec na skórze głowy, wokół uszu i na tył głowy. W rzadkich przypadkach wszy mogą być dostrzeżone na rzęsach i brwi. Zwykle wszy są małe io wielkości nasion truskawek. Chociaż dorosłe wszy mogą wynosić do 3 mm długości. Kleszcze mogą wyglądać jak łupież. W przeciwieństwie do łupieżu, nity są trudne do wycierania z włosów z powodu lepkiego kleju, który służy do cementowania nity do włosów.

Objawy Włosów

Diagnoza

Aby znaleźć nity i wszy, chowaj włosy, podczas gdy włosy są mokre. Znajdowanie nity we włosach niekoniecznie oznacza, że ​​masz aktywne zarażenia. Znalezienie rudącej winy w twoich włosach jest jedynym sposobem potwierdzenia, że ​​masz aktywne zarażenia.

Objawy Włosów


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.