Objawy zerwanego ścięgna Achillesa

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Objawy zerwanego ścięgna Achillesa


Ścięgna Achillesa to twarda tkanka włóknista, która łączy piętę z mięśniemi w łydce lub tylnej części nogi. Achilles jest najgęstszym i najsilniejszym ścięgnem w ciele. Kiedy mięśnie łydek kurczą się i pociągną za ścięgna Achillesa, naciskaj stopę w dół. Ten ruch pozwala stanąć na palcach, chodzić, biegać i skakać. Urazy w tym ścięgu mogą być wynikiem nadmiernego używania, rozbieżności podczas chodzenia lub biegania, niewłaściwego obuwia, słabych lub ścisłych mięśni łydek i wypadków. W ciężkich przypadkach ścięgna Achillesa mogą się rozdarcia. Poznanie objawów rozdartego ścięgna Achillesa pomoże Ci jak najszybciej w celu zminimalizowania powikłań.

Identyfikacja

Ścięgna Achillesa mogą być napięte, zapalone lub łzawione. Jeśli mała łza nie zostanie usunięta, ścięgna może pęknąć, jak tutaj widać. Łzy mogą być wynikiem zapalenia wątroby, które trwa długo przez dłuższy okres bez leczenia. Ten stan osłabia ścięgno i włókna będą podatne na łzy. Łzy mogą się zdarzyć, gdy ścięgno jest narażone na nieoczekiwaną siłę lub ruch powodujący nadmierne obciążenie ścięgna.

Objawy zerwanego ścięgna Achillesa


Początkowe objawy

Pacjenci, którzy doświadczają łzy na ścięgiel Achillesa, często donoszą, że słychać trzaskanie lub kliknięcie dźwięku w momencie, kiedy nastąpi łza. Czuje się często, jakbyś został uderzony w tył nóg. Częściowe zerwanie może powodować łagodne lub żadne objawy. Nawet przy znaczniejszych łzach nie ma bólu ani objawów obecnych w momencie wystąpienia szkody. Objawy wymienione poniżej mogą się zdarzyć, gdy ścięgno zostaną wyrwane lub mogą się pojawić później.

Typowe objawy

Według Instytutu Odbudowy nóg i nóg w Szpitalu Mercy, kiedy masz uszkodzony ścięgna Achillesa, możesz doświadczyć ostrego i stabbingowego bólu wokół Achillesa. Może się to pojawić później w ciągu dnia lub może nie wystąpić w ciągu jednego lub dwóch dni. Ból może ustępować po okresie odpoczynku, ale potem wrócić po wznowieniu aktywności. Podczas przebudzenia może wystąpić sztywność ścięgna Achillesa, a wokół ścięgna może dojść do lekkiego obrzęku. Z czasem Twoja noga stanie się słabsza, a trudności z chodzeniem i przemieszczaniem stopy.

Powikłania

W poważnych przypadkach może dojść do znacznego obrzęku i siniaków. Może nie być w stanie chodzić lub poruszać stopą w ogóle. Jeśli techniki samoopieki, takie jak odpoczynek, lód, ściskanie i elewacja nie rozwiązują problemu, może być konieczne interwencje medyczne. Można przepisać leki lub zastrzyki, aby kontrolować ból i stan zapalny. W niektórych przypadkach może okazać się konieczne ponowne założenie końców ścięgna.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zapobieganie jest kluczem do uniknięcia pęknięcia ścięgna Achillesa. Unikaj tego samego ruchu w ruchu, zwłaszcza jeśli wymaga szybkiego uruchamiania i zatrzymywania ruchu. Upewnij się, że zmienisz rutynę treningu, wykonując różne czynności. Powoli buduj i unikaj treningu zbyt szybko i zbyt ciężko. Upewnij się, że rozciągasz się prawidłowo i podgrzewa ciało przed większą aktywnością. Noś dobre buty, które są specjalnie zaprojektowane dla Twojej aktywności. Jeśli uczestniczysz w działaniach, które podkreślają ten ścięgno, upewnij się, że równowaga tego programu szkolenia sił dla mięśni nóg, aby uniknąć nadmiernego stresu na ścięgna.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.