Ograniczenia dotyczące rozmiaru załączników poczty e-mail w Yahoo i Gmailu

Admin 32 Views 0 comments
Advertisement

Ograniczenia dotyczące rozmiaru załączników poczty e-mail w Yahoo i Gmailu


Yahoo Mail i Google w Gmailu mają ten sam limit do ściągnięcia 25 MB, ale przy użyciu pamięci masowej w chmurze można uzyskać ten limit i wysyłać znacznie większe pliki. Dzięki bezpłatnemu kontu Google Drive w Gmailu możesz dołączyć pliki o rozmiarach do 15 GB. Yahoo Mail współpracuje z Dropboxem i Flickr, aby wysyłać pliki tak duże, jak na swoich kontach Dropbox i Flickr. Z większością usług przechowywania danych w chmurze można tworzyć szablony linków do wysyłania pocztą elektroniczną, unikając całkowicie limitu załączników.

Ograniczenia wielkości załączników

Zarówno Gmail, jak i Yahoo Mail mają ten sam limit na załącznikach wiadomości e-mail: można wysyłać i odbierać wiadomości tylko do 25 MB. Ten limit dotyczy każdego e-maila indywidualnie, a nie każdego załącznika - można wysyłać lub otrzymywać trzy oddzielne wiadomości e-mail, każdy z 10MB załącznikami, ale nie jeden e-mail z trzema załącznikami 10MB.

Proces kodowania i wysyłania załączników może zwiększyć jego rozmiar. Według Yahoo, należy wziąć pod uwagę jedną trzecią oryginalnego rozmiaru pliku, więc 20 MB może nie pasować do rozmiaru 25 MB.

Granice wielkości zewnętrznych

Nawet jeśli Twoje załączniki są ograniczone do rozmiaru Gmail lub Yahoo Mail, Twój e-mail będzie odbijany, jeśli usługa poczty e-mail odbiorcy ma mniejszy limit. Jeśli napotkasz problemy, spróbuj rozdzielić załączniki w kilku wiadomościach e-mail lub wysłać pliki przy użyciu innej metody.

Obejście Gmaila - Dysk Google

Aby wysłać pliki o rozmiarze większym niż 25 MB w Gmailu, wstaw plik z Dyskiem Google. Korzystając z bezpłatnego konta Dysk, możesz wysyłać pliki o wielkości 15 GB. Członkowie płatnego napędu mogą dołączyć pliki tak duże, jak całe terabajt. Aby dołączyć pliki za pomocą Dysku, kliknij ikonę Dysku zamiast ikonę załącznika podczas pisania wiadomości. Wybierz plik na Dysku lub kliknij przycisk Prześlij, aby dodać nowy plik z komputera.

Rozwiązania typu Yahoo - Dropbox i Flickr

Yahoo Mail obsługuje dołączanie plików o dowolnej wielkości w Dropbox i obrazach o dowolnej wielkości z Flickr - pod warunkiem, że pasują one do limitu pamięci masowej Dropbox lub Flickr. Zamiast klikając bezpośrednio ikonę załącznika, otwórz poblone menu i wybierz Udostępnij z folderu Dropbox lub Udostępnij z Flickr, aby wybrać plik, który chcesz dołączyć. Gdy korzystasz z Dropboxa w Yahoo po raz pierwszy, witryna poprosi Cię o zalogowanie się na swoje konto w serwisie Dropbox, aby połączyć je z kontem Yahoo. Yahoo jest właścicielem Flickr, więc nie musisz wykonywać tego procesu, aby dodać zdjęcia Flickr.

Inne rozwiązania dla chmur

Jeśli chcesz używać aplikacji Dropbox z Gmailem, Dyskiem Google z Yahoo Mail lub korzystać z innej usługi w chmurze, np. Boxa lub OneDrive, utwórz szablonowy link do przesyłania.

Większość usług przechowywania danych w chmurze obsługuje dowiązania do pliku. Utwórz link i wklej go w treści wiadomości e-mail, aby udostępnić plik, niezależnie od tego, z którego usługodawcy korzystają. Na przykład Gmail nie ma problemów z wysyłaniem linków Dropbox, mimo że nie reklamuje go jako funkcji.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.