Płyn Vs. Proszek detergentowy do pralek z przodu

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Płyn Vs.  Proszek detergentowy do pralek z przodu


Detergenty typu HE (wysokowydajne) są zaprojektowane do pracy z nowszymi, wydajnymi pralkami przednimi. Myjnie do ładowania czołowego używają od 20 do 60 procent mniej wody niż maszyny inne niż HE. W rezultacie maszyny o wysokiej wydajności wymagają specjalnych detergentów. Detergenty HE szybko rozpraszają się w celu usunięcia gleby i brudu i uniemożliwiają powtórzenie zabrudzenia na przedmiotach myjących. Detergenty HE są konieczne w celu zmniejszenia ilości wypłukania wody tak, aby myjnia HE nie zalała i nie przelała się wodą.

Proszki do prania

Detergenty HE proszkowe są specjalnie opracowane do pracy z pralkami HE. Niektórzy producenci detergentów, na przykład Tide, oferują konsumentom skoncentrowane detergenty w proszku. Te detergenty często są w mniejszym pudełku niż to, na co można zobaczyć. Dzieje się tak, ponieważ detergenty HE są stosowane w mniejszych ilościach niż detergenty nie-HE. Oznacza to, że podczas gdy pudełko może się wydawać mniejsze, liczba ładunków można wymyć na zewnątrz. Można prać taką samą liczbę obciążeń jednym pojemnikiem detergentu HE, jak tylko jest to możliwe przy użyciu detergentu innego niż HE, pod warunkiem przestrzegania zaleceń dotyczących ilości i zużycia.

Płynne detergenty

HE płynne detergenty ułatwiają przejście do obsługi myjni HE. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta detergentu o ilości płynu dodawanego do pralki. W większości przypadków nakrętka na butelkę jest używana jako przyrząd pomiarowy. Detergenty typu Ciekłe HE są równie skuteczne w usuwaniu gleby i brudu, co ich sproszkowane odpowiedniki. Podobnie jak w przypadku proszków, ciekłe detergenty są specjalnie opracowane do stosowania tylko w myjkach HE, więc produkcja gazów sypkich jest zmniejszona bez zmniejszenia skuteczności czyszczenia.

Podobieństwa

Zarówno proszek detergentowy proszkowy, jak i płynny są specjalnie zaprojektowane do stosowania w podkładkach HE. Nie działają dobrze w myjniach i suszarkach innych firm. To dlatego, że poziom pobudzenia będzie wyłączony. Z drugiej strony, jeśli używasz detergentu innego niż HE w pralce HE, bez względu na to, czy jest płynna, czy też proszkowo, przeładujesz urządzenie za pomocą płynu do mycia. Myjnie nie-HE "poduszki" tkaniny wewnątrz pralki z mydłem. Oznacza to, że jeśli detergent nie jest HE w maszynie HE, detergent nie będzie skuteczny w usuwaniu gleby, plam i brudu. Producenci dokładają wszelkich starań, aby dostarczać konsumentom wszystkich form użytkowych, z którymi się przyzwyczaili, w tym produktów z zapachami, preparatów przeznaczonych do pieluch, delikatnych tkanin do pielęgnacji, formuł bezpiecznych dla skóry i produktów zawierających wybielacz i wybielacze.

Różnice

Preparaty i opakowanie są jedynymi istotnymi różnicami pomiędzy płynami i proszkami. Detergenty płynne HE sformułowane są razem z suchymi i płynnymi składnikami, a większość elementów w sproszkowanych detergentach jest sporządzana z suchych składników lub płynów, które zostały wysuszone i krystalizowane. Środki detergentowe HE zawierają wiele środków czyszczących na bazie alkoholu, a proszki zawierają więcej środków i składników czyszczących na bazie sodu. Można określić, czy detergent jest odpowiedni do użycia z myjką wysokiej wydajności, szukając na opakowaniu symbolu "HE" lub logo.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.