Pomysły podłogowe dla nieogrzewanych domków letniskowych

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Pomysły podłogowe dla nieogrzewanych domków letniskowych


Podłoga jest ważną częścią wnętrza domu, a właściwy dobór materiału zapewni, że podłoga jest zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie. W pomieszczeniu, w którym nie ma dostępnego źródła ciepła, ważne jest, aby wybrać typ podłogi, które pochłania ciepło naturalnie w ciągu dnia i zwolni go w nocy. Proces ten, nazywany pasywnym projektem słonecznym, pomoże utrzymać nieogrzewaną przestrzeń komfortowo przez wszystkie godziny.

Beton

Beton to gęsty, wytrzymały materiał, używany od dziesięcioleci w domu. Jego wykorzystanie w domu wzrosło w ostatnich latach popularność, ponieważ jest to dość niedroga, przyjazna dla środowiska alternatywa dla kamienia lub drewna. Dodatkowo jego zdolność do barwienia, tłoczenia, wykańczania i stemplowania oznacza, że ​​beton może być podobny do cegły, kamienia lub drewna po ułamku kosztów tych materiałów. Beton ma wysoką masę termiczną, co oznacza silną zdolność pochłaniania, magazynowania i wypuszczania ciepła, idealne dla nieogrzewanego domu lub domku. Dodatkowo, jeśli jest dobrze szczelnie zamknięty, beton jest bardzo odporny na ciepło, wybarwianie i uszkodzenia wody.

Płytki ceramiczne

Płytka ceramiczna jest popularnym produktem do wykładzin podłogowych, ponieważ jest stosunkowo niedroga i dostępna w wielu kolorach, stylach i wzorach. Jest łatwy do utrzymania, odporny na zabrudzenia i uszkodzenia wody oraz wytrzymuje duże obciążenie. Jest to produkt o większej masie termicznej niż drewno i może być nakładany bezpośrednio na beton, aby zwiększyć absorpcję ciepła. Chociaż ten produkt jest dostępny w prawie każdym odcieniu, Calfinder.com zaleca ciemniejsze odcienie pasywnego ogrzewania, ponieważ pochłaniają więcej ciepła w ciągu dnia.

Cegła lub kamień

Cegła, zarówno standardowa, jak i odmiana nawierzchni, była stosowana w domowych patiach, podjazdach i wokół basenów od dziesięcioleci. Jest to przyjazna dla środowiska opcja, która jest trwała i estetycznie atrakcyjna, a także doskonała w utrzymaniu ciepła. Choć nie tradycyjnie materiały podłogowe, cegła znalazła drogę do przyjaznych dla środowiska wzorów domów. Cegła może być zakupiona w dowolnym sklepie z domem lub może zostać znaleziona recyklingu, co często jest mniej kosztowne. Elementy te są dostępne w szerokiej gamie kolorów, kształtów i rozmiarów, a także wytrzymują uszkodzenia wody, ciepło, plamy i silny ruch stóp. Kamień naturalny jest także doskonałym wyborem do przechowywania ciepła, ale jest jedną z najdroższych opcji na rynku. Po zainstalowaniu, kamienne podłogi wymagają bardzo niewielkiej konserwacji i są dość trwałe. Aby zmniejszyć koszty, dostępne są również kamienne płytki lub faux-stone, ale nie są absorbujące ciepło.

Inne opcje

Podłogi drewniane, zarówno naturalne, jak i wyprodukowane, należą do najczęściej używanych produktów w nowoczesnych domach. Podłogi te są łatwe do pielęgnacji i dość niskie, ale nie mają takiej samej absorpcji ciepła jak kamień, cegła lub beton. Dywanik jest inną opcją, a podłoga będzie dobrze utrzymana, ale może plamić i zużyć się szybciej niż inne opcje. W podłogowych systemach ogrzewania umieszcza się pod podłogą i wykorzystuje energię elektryczną lub energię słoneczną do ogrzewania podłóg. Systemy te mogą być instalowane w trakcie budowy lub uzupełniane w miarę potrzeb i pomogą utrzymać większość typów podłóg w ciepłych warunkach pogodowych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.