Porady dotyczące komunikacji dla rodziców z wcześniakami

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Porady dotyczące komunikacji dla rodziców z wcześniakami


Twoje przedwczesne dziecko może wyglądać tak małe i delikatne, że trudno sobie wyobrazić, że kiedykolwiek rozmawiał z tobą, ale podróż komunikacyjna zaczęła się jeszcze przed jego pierwszym okrzykiem i pierwszym razem, kiedy cię zobaczył. Urodzony przed 37 tygodniami, Twój preemie może spędzić czas w jednostce intensywnej terapii noworodkowej, często nazywanej NICU, dopóki nie dojrzeje wystarczająco dojrzałej, aby przeżyć sam. Choć może to być niespokojny czas, pamiętaj, że nadal możesz z nim komunikować. Może być malutki, ale od 28 tygodni ciąży może cię usłyszeć, poczuć swój dotyk, rozpoznać twój zapach i zobaczyć twoją twarz.

Bonding

Skuteczna więź, emocjonalne powiązanie między tobą a dzieckiem prowadzi do dobrej komunikacji, zauważa strona KidsHealth. Twój dotyk mówi twój preemie jesteś tam. Spróbuj opieki Kangaroo, gdzie trzymasz ją na piersi, aby ustalić kontakt ze skórą. To pomaga jej czuć się bezpiecznie z tobą, nawet jeśli nie możesz jej przytulić w ramiona i karmić piersią.

Pierwszy komunikat

Nienarodzone dziecko może już otworzyć oczy w 28 tygodniu ciąży. Kiedy twoja preemie patrzy na ciebie, nawiąż kontakt wzrokowy, aby nawiązać z nim kontakt. Wkrótce dowiaduje się, że będzie patrzył na twoją twarz i woli ją innym. Jego zdolność do słuchania rozwinęła się w 18 tygodniu ciąży, więc Twój głos jest już znajomy i kojący dla niego. Śpiewaj do niego, czytaj historie i delikatnie mów. Chociaż nie można jeszcze używać słów, może się okazać, że rozluźnia się tym dźwiękiem Twojego głosu.

Sygnały komunikacji

Obserwuj zachowanie przedwczesnego dziecka i słuchaj dźwięków, które robi, aby zrozumieć, co ci mówi. Zwróć uwagę, kiedy ziewa, czkawka lub traci kontakt wzrokowy. Te sygnały ostrzegają cię, że powinna odpocząć; Potrzebuje więcej snu niż pełnoletni niemowlę, odpoczynku do 20 godzin dziennie. Unikaj jej stania się zbyt zmęczona, ponieważ potrzebuje jej energii do wzrostu i rozwoju zarówno swojego ciała, jak i mózgu. Jej wczesne krzyki i sekty mogą komunikować się, że czuje się niewygodna lub głodna. Odpowiedzieć natychmiast, aby pomóc jej pozostać rozluźniona i zadowolona.

Listy kontrolne Milestone

Twoje dziecko przedwczesne rozwija swoje umiejętności w takim samym porządku co inne dziecko. Lista kontrolna może pomóc w potwierdzeniu, że jego rozwój się rozwija, ale dostosować jego wiek, aby znaleźć miejsce, w którym powinien być. Na przykład, jeśli Twoje dziecko urodziło się w wieku 34 tygodni, był o 6 tygodni wcześnie. Odejmij 6 tygodni od jego rzeczywistego wieku i użyj tego dostosowanego wieku, gdy spojrzysz na wykres milowy, doradza HealthyChildren.org.

Ryzyko

Jeśli dziecko urodziło się bardzo przedwcześnie - lub przed 32 tygodniem - może być narażone na dodatkowe ryzyko upośledzenia języka, zgodnie z "Dziennikiem mowy, języka i badań słuchu", więc uważaj na swoje umiejętności podczas pierwszych trzech Lat. Zwróć uwagę na to, czy zacznie gadać, bawić się dźwiękiem i zrozumieć niektóre słowa podczas pierwszego roku. Powinna mieć możliwość korzystania z co najmniej 20 pojedynczych słów do momentu osiągnięcia 2 lat. Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli podejrzewasz, że zmaga się z umiejętnościami językowymi, ponieważ wczesna interwencja zawodowa może pomóc jej dotrzeć do jej potencjału.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.