Porady dotyczące podróży po lasach liściastych umiarkowanych

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Porady dotyczące podróży po lasach liściastych umiarkowanych


Umiarkowane lasy liściaste można znaleźć na wschodniej części Ameryki Północnej, jak Wielkie Smoky Góry, zachodnia Europa, a także w krajach azjatyckich w Japonii, Chinach i Korei. Można je również znaleźć w Australii i na południowym krańcu Ameryki Południowej. Jeśli zamierzasz odwiedzić umiarkowany las liściasty, planowanie jest konieczne.

W co się ubrać

Decydując się, co nosić podczas wizyty, musisz spakować warstwy. Temperatura zmienia się w umiarkowanym lesie liściastym w ciągu dnia i trzeba odpowiednio dodać lub usunąć odzież. Będziesz także musiał wziąć kurtkę przeciwdeszczową, aby chronić cię przed elementami i dobrą parą trampek. Grunt będzie nierówny w miejscach i mając parę butów, które chronią stopy i zapewnią dobrą kondycję, jest konieczna dla Twojego bezpieczeństwa.

Pogoda

Pogoda w umiarkowanym lesie liściastym zmienia się często. Przygotuj się na deszcz w okresie wiosennym, letnim i śniegu w okresie jesiennym i zimowym. Ponieważ często występują zmiany w warunkach pogodowych, należy przygotować się na wszelkie sytuacje pogodowe pod względem narzędzi. Więc jeśli planujesz spędzać wakacje, upewnij się, że przywieziesz grubą koce i śpiwory, aby utrzymać ciepło w nocy.

Kiedy iść

Jeśli nie masz ustalonej daty, kiedy zamierzasz odwiedzić umiarkowany las liściasty, rozważyć wyjazd na wiosnę, od kwietnia do czerwca na półkuli północnej, ponieważ mniej prawdopodobne będzie, że będziesz musiał radzić sobie z temperaturą poniżej zamarzania, która wystąpi podczas Zimowe miesiące, a także tęsknię za śniegiem, które może utrudniać podróżowanie, a także przemieszczanie się przez las podczas wizyty.

Zwierzęta natywne

Zwróć uwagę na zwierzęta pochodzące z umiarkowanego lasu liściastego ze względów bezpieczeństwa. Kiedy znajdziesz się na szlakach wodnych, unikaj wschodów, które wyglądają jak czerwone salamandry. Ich wydzieliny są trujące. Węzły miedziane są także powszechne, a ich gryzonia jest trująca. Możesz je zidentyfikować przez swoją diamentową głowę. Są też czarne niedźwiedzie i grzechotniki w tych lasach. Pamiętaj, jeśli nie grozisz im lub nie przeszkadzasz, nie przeszkadzają. Jednak w razie nagłej konieczności zaleca się trzymanie przy sobie zestawu pierwszej pomocy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.