Powody My John Deere Mower Czy wyciek oleju

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Powody My John Deere Mower Czy wyciek oleju


Jeśli kosiarka John Deere wycieka z olejem, musisz rozwiązać problem, zanim silniki nie zostaną uszkodzone. Czasami potrzebna naprawa jest bardzo mała i nie kosztuje dużo pieniędzy. W innych przypadkach wyciek oleju oznacza poważną awarię mechaniczną, która może wskazywać, że całkowita awaria urządzenia jest bliska. Dlatego konieczne jest określenie przyczyny wycieku oleju.

Cracked Oil Seal

Uszczelki oleju są pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, czy widzisz wyciek oleju na jakimkolwiek modelu kosiarki. Dokładna lokalizacja i kształt uszczelek różnią się w zależności od modelu kosiarki, ale przez większość czasu wyciek będzie znajdował się tuż nad ostrzem, pod silnikiem. Kup zastępczą uszczelkę, wysuń ją i wciśnij nową na miejsce. Upewnij się, że nie marszczy się ani nie zginaj podczas wkładania, aby uniknąć dalszego wycieku.

Wtyczka odprowadzająca

Aby wymienić olej w kosiarze John Deere, zwykle usuwamy korek spustowy z dolnej części silnika, dzięki czemu stary olej może wypłynąć przez rurkę spustową. Jeśli ta nakrętka nie jest prawidłowo wymieniona, lub jeśli wibracje z silnika poluzują lub powodują upadek, szybko odkryjesz wyciek oleju z tej części silnika. Wytrzeć olej z silnika i uruchomić go, aby sprawdzić, czy możesz zlokalizować miejsce wycieku. Jeśli wyjdzie z kranu, po prostu wymień korek w odpowiednim miejscu.

Napełnianie olejem

Czasami wyciek ropy nie jest oznaką poważnego problemu. Jest tak w przypadku wycieku oleju z obszaru, w którym dodajesz olej do silnika. Zawsze upewnij się, że używasz oleju zalecanego w instrukcji użytkownika, aby zapobiec problemom w układzie olejowym. Po włożeniu kaptura po dodaniu oleju do kosiarki, łatwo jest dokręcić nakrętkę. Uszczelnienie pierścienia uszczelniającego w otworze otwiera olej w silniku. Odkręć nakrętkę, zdejmij pręt pomiarowy i dociśnij pierścień mocno z powrotem na miejsce, zanim ponownie zaciśnij korek.

Spękanie

Olej wycieka również z pęknięć lub otworów, których nie ma w silniku. Jeśli blok silnika blokuje wszędzie tam, gdzie może pracować silnik, chociaż może to zrobić źle, ale olej wycieka z systemu. Z czasem może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika. Czasami można spawać małe pęknięcia, ale takie uszkodzenia mogą oznaczać koniec silnika.

Przechowywanie

Podczas parkowania kosiarki przez dłuższy czas należy zaparkować na płaskiej i równej powierzchni. Pozostawienie pojazdu na nierównym podłożu może spowodować wyciek oleju. Ponadto, jeśli sprawdzisz olej podczas zaparkowania na stoku, może on odczytywać niski poziom, powodując przepełnienie silnika. Prowadzi to również do przecieków.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.