Prawidłowa Gleba dla Drzew Ficus

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Prawidłowa Gleba dla Drzew Ficus


Drzewa Ficus rosną wewnątrz lub na zewnątrz. Drzewa kauczukowe i płaczące figa są cenione jako rośliny donorowe dla ich całorocznych, głębokich, zielonych liści. Fikus na świeżym powietrzu rośnie jako ozdoby, choć niektóre odmiany są uprawiane w przypadku ich jadalnych owoców figowych. Czy fikus jest uprawiany jako drzewo krajobrazowe czy roślina doniczkowa, właściwe warunki glebowe pomagają utrzymać zdrowie rośliny.

PH gleby

Ficus rośnie w glebach o pH pomiędzy 6,0 a 6,5. Łóżka o niższym poziomie pH zapewniają zbyt dużo kwasu, co powoduje spadek drzewa. Standardowe gleby zalewowe mieszczą się we właściwym zakresie pH, ale unikaj gleby oznaczonej jako azalie lub róża, ponieważ są one formułowane tak, aby zawierały więcej kwasu. Miejsca na zewnątrz wymagają badania pH w glebie, aby zapewnić, że gleba nie jest zbyt kwaśna. Test wskazuje poziom pH i pozwala sprawdzić, czy aplikacja wapna jest potrzebna do podwyższenia pH przed sadzeniem.

Odwodnienie i faktura

Każde miejsce sadzenia z prawidłową kwasowością dobrze sprawdza się w ciele, dopóki dobrze spłynie. Gleby gliniaste zawierają duże ilości materii organicznej, co wspomaga drenaż. W czasie silnego opadu deszczu lub po nawadnianiu może dojść do zalania gleby gliniastej. Unikaj leżaków podatnych na stanąć wodę lub podmokłe warunki, ponieważ fikus działa lepiej, gdy korzenie się nie przemoczą. Piaszczyste gleby mają doskonałe odwadnianie, ale mogą wymagać częstszego nawadniania w celu utrzymania odpowiedniej ilości wilgoci.

Nawożenie

Krytyczny fikus działa najlepiej, gdy jest regularnie stosowany do rozpuszczania nawozów w celu uzupełnienia składników odżywczych w glebie do doniczki. Instalacja potrzebuje jedynie lekkiego zastosowania mieszalnika ogólnego przeznaczenia, stosowanego w pół tonażu, co cztery tygodnie. Tylko nawożenie, kiedy ficus rośnie aktywnie wiosną i latem. Fikus na wolnym powietrzu ma naturalny dostęp do składników odżywczych w glebie, ale nadal wymaga nawożenia. Zastosowanie 10-20-20 mieszanki nawozu w wysokości 2 uncji dla nowo posadzonych drzew i 3-4 uncje dla dojrzałych drzew co sześć miesięcy uzupełnia niezbędne składniki odżywcze w glebie.

Zagadnienia dotyczące gleby w doniczkach

Niezależnie od tego, czy drzewo jest uprawiane w pomieszczeniach czy na zewnątrz, gleba w puli ficus jest tak dobra, jak pojemnik. Ficus rośnie lepiej w glebie, która pozostaje lekko sucha, w przeciwieństwie do zbyt wilgotnej. Pojemniki z dolnymi otworami odwadniającymi zapobiegają gromadzeniu się wysokiej wilgoci w glebie. Używanie tylko gleb do gnojowicy działa najlepiej, ponieważ gleba ogrodowa jest zbyt ciężka i skupia się wokół korzeni ficusa. Zagęszczone gleby osadzają się słabo i nie zapewniają odpowiedniej napowietrzania, aby koryto ficus absorbowało tlen i składniki odżywcze.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.