Preppy Fashions z lat 60-tych

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Preppy Fashions z lat 60-tych


Odzież preppy jest już od lat pięćdziesiątych i nadal dominuje w modzie. Niezależnie od dekady czy przeważających trendów mody, niektóre iteratory preppy stylu długo zaszczycił zarówno pasa startowego i ulic. Lata 1960 nie były wyjątkiem. Choć dekada była bardziej znana z psychodelicznych i jasnych momentów sartorial, preppy moda była rzeczywiście w jej wysokim punkcie w 1960 roku.

Młodzieży wyższej klasy

Jak zwykle stylem, w latach sześćdziesiątych preppy ubrania wiązały się z młodzieżą wyższej klasy. W tym czasie Madras plaid był bardzo popularny, podobnie jak praktyka starannie dopasowanych akcesoriów do stroju. Nadmierne, rozmyte swetry były również popularne wśród młodzieży wyższej klasy w tym czasie.

Sailor Top

Ponieważ styl preppy powstał w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, gdzie żeglowanie jest popularną działalnością wśród klasy wyższej, ma sens tylko, że pasiaste blaty żaglowe były popularnym wyglądem w latach sześćdziesiątych. Zwykle z paskiem granatowym lub czerwonym i ozdobiona złotymi przyciskami na rękawach i mankietach, jego wierzchołek był zszywką dla każdego, kto szuka preppy wygląd.

Blazer

Preppy style dostaje nazwę od miejsca, gdzie pochodzi - szkoły przygotowujące. Nic więc dziwnego, że blazer jest jednym z kamieni węglowych preppy stylu. W latach 60. blazerzy byli legalnymi mundurami ze szkół przygotowawczych, a także nieco bardziej swobodni, a może nawet pożyczali od chłopaka lub brata. Najlepsi blezerowie mieli na nich jakiś szkolny szczyt lub upiększenie.

Button-Ups i Khakis

Klasyczna koszulka na guziki i ostra para khakisów stanowiły kluczowy element preppy wygląd w latach sześćdziesiątych, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Często oba te przedmioty były w pastelowych kolorach. Szczególnie popularne były jasne kredki i zieleń.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.