Problemy z Crystalens

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Problemy z Crystalens


Crystalens zastępuje soczewki oka uszkodzone w takich warunkach, jak zaćma i soczewki refrakcyjne. Jest to alternatywa dla tradycyjnych soczewek wewnątrzgałkowych (IOL), które nie pozwalają na różne zakresy widzenia. Crystalens jest określany jako "przystosowany do IOL", ponieważ jest przystosowany do obsługi wielu zakresów widzenia, w tym skupianie się na obiektach blisko i blisko. To zakwaterowanie prowadzi do twierdzeń, że Crystalens działa jak naturalny soczewek oka. Istnieje jednak kilka potencjalnych problemów związanych z Crystalens, aby rozważyć przed podjęciem decyzji.

Zakres widzenia

Crystalens zazwyczaj nie poprawia widzenia w zakresie odczytu. Często po zabiegu pacjenci nadal potrzebują okularów do czytania. To również nie przywraca pełnej równowagi widzenia, a u niektórych pacjentów jest gorsze niż przed zabiegiem. W teorii, przychylny IOL powinien dać Ci możliwość skoncentrowania się na zbliżeniach, średnich i odległych obiektach, podczas gdy niezgodny z IOL nie. Choć Crystalens zwykle wykonuje lepsze niż niezauważalne IOL, pacjenci nie powinni spodziewać się powrotu do normalnej funkcji oka. W niektórych przypadkach pacjenci zgłaszają widząc halos wokół oświetlonych przedmiotów, takich jak reflektory po zdobyciu Crystalensa.

Dostosowanie

Adaptacja odnosi się do stopnia, w jakim oko dostosowuje się do nowego obiektywu, zapewniając jego maksymalne funkcjonowanie po gojeniu. Gdy oka przystosujesz się do nowego obiektywu, wtedy wiesz, jakie funkcje oka będziesz czy nie pozostanie. W tym momencie dowiesz się, czy Twoja wizja jest na tyle ograniczona, aby na bieżąco było czytać okulary lub czy możesz spodziewać się, że twoje horyzonty zawsze będą zakłócane. Niestety czas adaptacji Crystalens jest długi; To trwa do pełnego roku, zanim będziesz wiedział, jak dobrze Twoje oczy przystosowały się do implantu.

Koszt

Procedura Crystalens jest kosztowna, wymagająca bardzo doświadczonego chirurga. Średni koszt procedury Crystalens wynosi od $ 3,500 do $ 5,500 za jedno oko. Wiele planów ubezpieczeniowych pokrywa tylko część kosztów. Niektóre plany mogą obejmować jedynie koszty zabiegu chirurgicznego, a nie samym Crystalens. Inne plany mogą w ogóle nie obejmować. Sprawdź w swoim planie ubezpieczenia, aby dowiedzieć się, jakie korzyści jest przed zabiegiem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.