Robak w butelce Tequila

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Robak w butelce Tequila


Jest to powszechne błędne przekonanie, że istnieją robaki w butelkach tequili. W niektórych butelkach mezalu jest robak, ale nie tequila. Tequila i mezcal są wytwarzane z roślin agawy i pochodzą z Meksyku.

Mezcal

Mezcal lub mescal to lekki likier wykonany z kilku odmian rośliny agawy i stworzony głównie w stanie Oaxaca. Tequila pochodzi z stanu Jalisco i wykonuje się ściśle z niebieskiej rośliny agawy. Mezcal ma nieco silniejszy smak niż tequila. Mezcal jest uważany za niższej jakości napój niż tequila.

Robak Mezcal

Robak mezalkowy to larwy owadów, które żyją w zakładzie. Producenci sprzedają mezcala z robakiem i nazywają to "con gusano". Robak jest marynowany i umieszczony w mezalu ręcznie. Butle o wyższej jakości mezalu nie mają robaka.

Co oznacza robak

Powodem dodania robaka do mezalu nie jest jasne. Jednym z najbardziej rozsądnych wyjaśnień jest umieszczenie w butelce, aby wykazać, że alkohol jest wysokim dowodem, ponieważ zachowuje robaka. Praktyka ta rozpoczęła się około 60 lat temu i stała się tradycją. Rząd próbuje zakazać wprowadzania robaków w mezcal, ale producenci twierdzą, że robaki mają wpływ na smak i sprzedaż.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.