Robaki na rośliny malinowe

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Robaki na rośliny malinowe


Rośliny malinowe są podatne na inwazję z wielu owadów i stawonogów. Chociaż niektóre owady malinowe są korzystne dla upraw, inne są szkodliwe dla roślin i owoców. Pierwszą linią obrony przed szkodnikami jest regularne monitorowanie roślin pod kątem oznak uszkodzenia szkodników. W malinach rośnie wiele robaków, które mogą uszkodzić liście, pąki owocowe i owoce w malinach.

Raspberry Fruitworm

Owadożerca maliny (Byturus unicolor Say) należą do owadów, które mogą powodować poważne uszkodzenia roślin malin. Robaki wolą czerwone i fioletowe odmiany maliny, a ich dorosłe chrząszcze również powodują poważne uszkodzenia nowych pąków i liści malin. Owocowniki malin to małe, ¼ cala, żółto-białe, cylindryczne robaki, które tworzą podłużne otwory w liściach, tworząc szkieletowy wygląd. Robaki również przechodzą przez pojemniki owoców, rozluźniają jagody i prowadzą do spadku owoców.

Raspberry Cane Maggot

Trutki trzciny cukrowej to robaki, które pasą do wnętrza lasków malinowych i powodują, że więdną i padają na przełomie wiosny i wczesnego lata. Robak rozdrabniający trzciny łączy wzrost roślin. Laski trzciny cukrowej jedzą swoją drogę w dół w łodydze poniżej punktu zerwania i przeczesują w laskach. Osoba dorosła robaka jest małą, szarawą muchą, która zaczyna się pojawiać wiosną i układa swoje jajka w nowe pąki i pędy. Najlepszą opcją kontroli jest usunięcie rannych pędów, gdy tylko zostaną dostrzeżone. Rzadko potrzeba stosowania chemikaliów, ponieważ robaki nie infestują więcej niż kilka lasek w każdej roślinie.

Raspberry Sawfly

Owad malinowy jest kręconym, bladym robakiem, który infestuje na trzy czwarte dojrzałe liście. Robaki jedzą wzdłuż krawędzi liści i tworzą nieregularne otwory, dopóki żywe liście nie pozostaną na liściach. Robaki podnosiły zarówno głowę, jak i ogon, gdy są zakłócone. Dorosłym malinem jest malutka osa z czerwonymi i żółtymi oznakami. Najlepszą opcją kontroli malowania muszli jest użycie zalecanego środka owadobójczego tuż przed otwarciem nowych kwiatów.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.