Rodzaj sklejki używane do budowania chat

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Rodzaj sklejki używane do budowania chat


Szop może być atrakcyjnym dodatkiem do domu lub wykorzystywanym jako pomieszczenie użytkowe schowane za domem. Aby móc wytrzymać elementy, dobrze jest używać odpowiednich materiałów. Właściwy typ i grubość sklejki mogą zwiększyć trwałość szopy.

Definicje

Sklejka jest przeznaczona do użytku i jest zaznaczona odpowiednimi znakami, które są zgodne z aplikacją. Na przykład sklejka do szopek powinna być oznaczona jako "CDX". Jeśli litera "A" oznacza najwyższą jakość, "C" oznacza, że ​​sklejka ma jedną twarz "C" i jedną "D". "X" oznacza, że ​​sklejka jest wykonana z wodoodpornego kleju i jest przeznaczona do użytku zewnętrznego. Sklejka oznaczona "A" lub "B" jest typowo wykończona gładsza i przeznaczona do szaf.

Piętro

Użyj jednowarstwowej sklejki jodłowej o grubości 3/4 cala do posadzki. W celu uzyskania większego wsparcia, sklejka 3/4-calowa z pióro i wpust zapewnia solidną podłogę po wyższych kosztach. Coś grubszego niż 3/4 cala nie jest dopuszczalne dla ciężkich narzędzi lub wyposażenia, a także wygina się między belkami podłogowymi. Dla ciężkich podłóg, dwie warstwy 1/2-calowej zewnętrznej klasy sklejki jodłowej umieszczone prostopadle jest dopuszczalne, ale w ten sposób wymaga więcej pracy. W miejscach narażonych na działanie wysokiej wilgotności należy używać sklejki poddanej działaniu ciśnienia.

Ściany i dach

Dla wygody i efektywności oraz do utrzymania kosztów, użyj sklejki CDX 5/8-calowej do ścian i jako podkładu na pokrycia dachowe. Tak zwana powłoka, sklejka 5/8-calowa zapewnia siłę potrzebną do utrzymania szopy trwałej. Alternatywy dla sklejki to 5/8-calowy gruby system OSB (zorientowany-na-płytkę), który jest tańszy niż sklejka, ale powszechnie akceptowany przez współczesnych konstruktorów jako niedroga alternatywa dla sklejki. Sklejka teksturowana, czasami określana jako T-11, jest rodzajem sklejki stosowanej również jako bocznica. Ten rodzaj sklejki może być pomalowany, aby wyglądać jak teksturowane drewno; Może mieć pionowe linie estetyczne lub nie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.