Rodzaje Asian Pear

Admin 604 Views 0 comments
Advertisement

Rodzaje Asian Pear

Asian gruszki ( Pyrus pyrifolia ) dzielą się na dwie główne kategorie: gruszki japońskie i chińskie. Oba rodzaje produkują owoce dojrzewające bezpośrednio na drzewo, a owoce mają podobną ostrość i soczystość. Dwa rodzaje różnią się znacznie pod względem kształtu i koloru owocu.

Klimat i Trwałość

Ogólnie rzecz ujmując, gruszki azjatyckie rozwijają się w strefie wytrzymałościowej od 5 do 9 w departamencie Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, ale niektóre odmiany są odporne na różne strefy USDA. Niektóre azjatyckie gruszki potrzebują od 900 do 1000 godzin chłodu - godzin poniżej 45 stopni Fahrenheita podczas spoczynku - do produkcji owoców, chociaż większość potrzebuje dużo mniej godzin chill. Wybierz typ zgodny z strefą USDA, aby zapewnić dobrą produkcję owoców.

Rodzaje japońskie

Japońskie gruszki pochodzą z dwóch różnych rodzajów, zależnie od ich wyglądu. Ich owoce mają okrągły kształt, ale niektóre owoce odmian mają czerwonawą lub szorstką skórę, która ma kolor od zielonkawo brązowego do brązowego, a inne ma owoce o gładkiej skórze, która jest zielona lub żółtawa.

Typy Russet

Wśród najbardziej popularnych odmian japońskiej gruszki znajduje się Hosui ( Pyrus pyrifolia 'Hosui'), o owocach czerwonych i o twardych oczarach w strefach USDA od 5 do 9. Jego złocisto-brązowa skóra kryje ubarwione, ostre ciało o bardziej kwaśnym charakterze Niż inne owoce azjatyckich gruszek. "Hosui" jest nieszkodliwy i umiarkowanie odporny na ciepło, co czyni go niskim kosztem konserwacji domowych ogrodów.

Inną odpowiednią odmianą sadów jest "Chojuro" ( Pyrus pyrifolia ' Chojuro '), który jest odporny w strefach USDA od 5 do 8. Jego złocisto-brązowe owoce marihuany odnotowuje się ze względu na łagodne, masło smakowo-korzenne i długą żywotność.

Typy Zielonych

Dwie popularne japońskie gruszki z owocami zielonymi są "Kikusui" ( Pyrus pyrifolia 'Kikusui'), które są odporne na strefy USDA od 5 do 9 i "Shinseiki" ( Pyrus pyrifolia 'Shinseiki'), strefy USDA od 5 do 10. Oba odmiany wymagają niewielkiej obsługi i produkują wysokiej jakości owoce słodkie, ostre, chociaż "Kikusui" wymaga 500 godzin chłodnych, podczas gdy "Shinseiki" potrzebuje tylko 250 do 300 godzin zimnych.

Wskazówka

"Shinseiki" i "Hosui" są owocowe lub samozapylające, podczas gdy "Chojuro" i "Kikusui" działają najlepiej, gdy przechodzą przez zapylanie z innymi rodzajami gruszek.

Chińskie typy

Chińskie gruszki mają owalne kształty lub tradycyjne owoce gruszkowe, lub kształcie piriforma. Większość tego typu owoców ma żółtawo-zieloną skórę, chociaż wiele odmian owoców rozwija brązowawy rumień, gdy dojrzeje.

"Ya Li" ( Pyrus pyrifolia "Ya Li") należy do najpopularniejszych odmian gruszek chińskich. Jego owoce dojrzewają we wczesnej jesieni i mają słodki, soczysty smak i ostre ciało. Jest to energicznie produktywne drzewo twarde w strefach USDA od 5 do 10, gdzie potrzeba 300 godzin chłodnych, aby przynieść owoce.

Inną chińską odmianą gruszkową jest "Shin Li" ( Pyrus pyrifolia 'Shin Li'), odmiana odnosi się do dużych, aromatycznych owoców i dużych owoców. Hardy w strefach USDA od 5 do 8, jest odporny na chorobę pożarową.

"Tsu Li" ( Pyrus pyrifolia 'Tsu Li'), twardy w strefach USDA od 5 do 10, ma duże, zielone owoce, które mają kształt piłki nożnej. Choć owoce mogą być spożywane bezpośrednio po zbiorze, to również utrzymuje się od sześciu do dziesięciu miesięcy, a ciało poprawia się wraz z wiekiem.

Wskazówka

Rośliny "Ya Li" i "Tsu Li" razem zapewniają niezawodne krzyżowe zapylanie w ciepłych zimach. Samolulaty "Shin Li".

Podstawy azjatyckich gruszek

Niezależnie od rodzaju, gruszki azjatyckie wymagają pełnego słońca, schronu przed mrozem i dobrze opróżnionej gleby o pH pomiędzy 5,9 a 6,5, co jest łagodnie kwasowe. Wiele azjatyckich gruszek samozapylających się, ale produkujących większe rośliny, gdy razem lub dwie wzajemnie zgodne odmiany są posadzone. Wybierz odmiany, które w tym samym czasie rozkwitają, a drzewa oddalone są o 15 stóp .

Porady dotyczące zbioru

Do drzewa dojrzewa gruszki azjatyckie. Jest gotowy do zbioru, gdy rozwija dojrzały kolor, ale jego ciało jest nadal bardzo twarde. Dojrzałe owoce z drzewa łatwo się wyciągną, ale podatne na siniaki. Więc poradzić sobie z każdym owocem podczas zbiorów. Przechowywać owoce w pudełku wyłożonym papierowymi ręcznikami, aby chronić cienką, delikatną skórę owocu.

Wskazówka

Azjatyckie owoce gruszkowe pozostają świeże w lodówce od jednego do trzech miesięcy i być może dłużej, w zależności od odmiany tej rośliny.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.