Rola symboli w społeczeństwie

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Rola symboli w społeczeństwie


Symbole są wykorzystywane do powiązania konkretnego obiektu z koncepcją niematerialną. Symbole te są ważną częścią kultury. Każda kultura ma własny zestaw symboli, chociaż niektóre symbole mogą mieć to samo znaczenie w dwóch lub więcej kulturach. Użyj symboli do kreacji każdej z kultur.

Relacje

Symbole definiują, w jaki sposób członkowie kultury identyfikują się i nawzajem nawiązują ze sobą. Wielu ludzi wie, że jeśli ktoś właśnie spotkał się przedłuża dłoń, powinieneś to potrząsnąć gestem powitania. Jednak członkowie niektórych kultur mogą być zaskoczeni, co robić w tej sytuacji. W amerykańskiej kulturze, wyciągnięcie kciuka z pięści jest symbolem, który rozumie i akceptuje działanie. W innej kulturze jest to bardzo obraźliwy gest ręki. Symbole umożliwiają członkom kultury interakcję ze sobą płynnie bez przypadkowego naruszenia.

Komunikacja

Język sam w sobie jest symbolem. Język pozwala członkom kultury komunikować się ze sobą płynnie w formie pisemnej lub ustnej. Każdy język kultury różni się w niewielkich ilościach, nawet jeśli technicznie mówimy tym samym językiem. Na przykład, angielski amerykański różni się nieco od angielskiego, mimo iż ma korzenie w tej samej kulturze. Jedno słowo może oznaczać dwa lub więcej różnych rzeczy, w zależności od kraju, w którym się mówi. Język pozwala również członkom kultury na wzajemne identyfikowanie się i rozpoznawanie zewnętrznych osób.

Znaczenie

Symbole nadają znaczenie obiektom, dzięki czemu członkowie mogą się identyfikować. Na przykład wiele kultur łączy długi biały płaszcz z lekarzem. Pomagają także kulturami tworzyć stereotypy dla innych grup lub kultur. W amerykańskiej kulturze członkowie grupy rowerowej mogą być stereotypowo identyfikowani przez rozległe tatuaże i odzież skórzaną. Symbole mogą funkcjonować jako rodzaj niewymienionej komunikacji dla członków, która pozwala im łatwo znaleźć grupę, która pasuje do ich zainteresowań lub kariery.

Bez symboli

Ludzie byliby mniej zorganizowani w grupach bez zestawów symboli, które są związane z każdą kulturą. Bez symboli w społeczeństwie członkowie różnych kultur nie wiedzieli, jak dokładnie współdziałać ze sobą. Nic nie byłoby możliwe, ponieważ komunikacja nie byłaby możliwa bez języka, pisanego lub słownego. Trudno byłoby znaleźć osoby, które mają powiązać bez symboli, aby wykazały zainteresowanie. Znaczenie często jest przekazywane przez symbole, więc może istnieć konflikt między osobami, które mogą źle interpretować próbę porozumiewania się.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.